home Praktické rady a nápady Vaše WC bude vždy čisté a svěže vonět. Jediné, co potřebujete, je toto

Vaše WC bude vždy čisté a svěže vonět. Jediné, co potřebujete, je toto

Čištění WC je jednou z nejvíce nepříjemných prací, které musíme dělat i přesto, že ji nemáme rádi. Je to však občas nutné.

Ale co kdybychom vám prozradili, že existuje jednodušší způsob, jak se to dá udělat než s tradičními chemickými čisticími prostředky?

Udržení svěží a čisté toalety je velmi důležité pro zdraví celé rodiny. S trikem, který vám dnes ukážeme, tento domácí úkol hravě zvládnete.

Místo toho, abyste utráceli kopu peněz na drahé čisticí prostředky obsahující mnohé agresivní chemikálie, můžete si vyrobit domácí čisticí tablety do vašeho WC.

Jejich hlavní výhodou je, že neutralizují všechny pachy, odstraní bakterie a zanechají vaše WC nejen čisté, ale i voňavé.

Domácí čisticí tablety do WC

Pro výrobu domácích čisticích tablet na toaletu budete potřebovat následující ingredience:

  • 60 ml citronové šťávy
  • 160 g jedlé sody
  • 1/2 lžíce octa
  • 1 lžíce peroxidu vodíku (3% z lékárny)
  • 15-20 kapek vonného oleje

Postup

1. V malé misce smíchejte jedlou sodu s citrónovou šťávou (při míchání to může jemně pěnit). V jiné misce smíchejte ocet a peroxid vodíku a tuto směs přidejte k sodě a šťávě.

2. Následně přidejte vonný olej dle vlastního výběru pro osvěžující vůni.

3. Lžící odeberte část hmoty a vyformujte z ní několik tablet ve tvaru koule, které položte na papír, aby uschly. Bude to trvat nejméně 4 hodiny, ale nebojte se nechat je schnout i přes noc.

4. Když uschnou, uložte je do vzduchotěsné skleněné nádoby v blízkosti vašeho WC.

5. Pokaždé, když budete potřebovat vyčistit vaši záchodovou mísu, hoďte do ní jednu tabletu. Dělejte tak 2 až 3krát týdně.

Závěr

Nyní už klidně můžete zapomenout na nepříjemné chemické čisticí prostředky a upřednostnit raději tyto vlastní přírodní čistící tablety, které zanechají vaše WC voňavé a čisté.

Můžete si do nich namíchat různé vonné oleje, a tak získat stále novou vůni. Nevyčistí jen vodní kámen, ale také zničí všechny bakterie i jiné patogeny, které se zvyknou v toaletě často vyskytovat.


Zdroj: The Toilet Always Smells Fresh And Stays Clean. All You Need Is This

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

One thought on “Vaše WC bude vždy čisté a svěže vonět. Jediné, co potřebujete, je toto

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>