home Strava, Zdraví Toto vám lékaři zatajili. Současný pitný režim ohrožuje vaše ledviny

Toto vám lékaři zatajili. Současný pitný režim ohrožuje vaše ledviny

Dnes a denně se můžeme dočíst, že je třeba pít nealkoholické nápoje v množství nejméně 2 a více litrů za den. Čím více, tím údajně lépe.

Již od konce 70. let minulého století je ale v lékařských kruzích dobře známým faktem, že lidské ledviny jsou ze své podstaty „projektovány“ na cca 35 000 litrů přijaté tekutiny.


Průměrně to tedy vychází na 1,36 litru tekutin denně. Cokoliv nad toto množství znamená zkrácení jejich životnosti.

Není třeba hlubokých lékařských znalostí, aby nám to bylo jasné – člověk od prvopočátků své existence neměl neustále k dispozici hrnek s čajem na stole či sladkou limonádu v lednici. Pil, když měl příležitost.

Tak se vyvinulo i jeho vodní hospodářství. V posledních dekádách však lidstvo své ledviny soustavně přetěžuje, a tak jsme svědky rostoucího počtu obyvatel planety, kteří v pozdním věku řeší problém selhání tohoto životně důležitého orgánu.

Ještě děsivější je však zamyšlení nad tím, proč nám nejsou tyto podstatné informace dostupné. Nápojový průmysl je obrovský byznys. Denně jsou vypity tisíce hektolitrů slazených a přeslazených limonád, které jsou prodávány i s 300%ní marží.

Pro velké štiky tohoto odvětví není žádný problém zaplatit si studie o prospěšnosti konzumace nápojů, naopak o riziku zubního kazu zarytě mlčí. Stejně tak se pod pokličkou udržuje informace o rizicích nadměrného pití.

Nebuďme tedy jen stádem ovcí, které si nechá diktovat co pít a v jakém množství. Pijme tak, jak nám to příroda říká již po tisíce let.

Šiřte prosím tuto informaci dále, třeba ostatním přečtení těchto řádků otevře oči!

Související 


NEPŘEHLÉDNĚTE

2 thoughts on “Toto vám lékaři zatajili. Současný pitný režim ohrožuje vaše ledviny

  1. Well, velmi primitivny clanok zle vysvetleny co znamena ze ludi zase popletie a nebudu vediet co vlastne je spravne nespravne. Tak to napisem simple aj ja: VODA je najdolezitejsia sucast zivota a popravde okolo seba poznam ludi co nevypiju ani pol litra za den! Za pitny rezim sa nepouzivaju sladke komercne napoje ano to je advertising pre nevedomych ludi ktory to piju a akurat tak podporuju businesses a nie svoje zdravie. Alkohol, sladke vody, kava nepatri do tejto kategorie prave koli nim oblicky trpia! A nie koli spravnemu pitnemu rezimu cistej vody popripade dochutenej zdravymi doplnkamy ako su jablcny ocot, citron, spirulina, magnesium. ..voda sa da dochutit aj zdravym sposobom a urcite ju pit treba tiez zalezi podnebie, fyzicka zataz, life style pretoze kazdy zdravy clovek sa poti a kolko krat si to ani neuvedomuje kolko vody “straca “denne! Velmi zly clanok😩

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>