home Praktické rady a nápady, Zdraví Pozor: Tato oblíbená pokojová rostlina může zabít dospělého za čtvrt hodiny. Dítě za 1 minutu

Pozor: Tato oblíbená pokojová rostlina může zabít dospělého za čtvrt hodiny. Dítě za 1 minutu

V podstatě jsem ztratil svou dceru. Položila si kousek listu z této rostliny do úst. Její jazyk otekl a začala se dusit. Takový smutných příběhů existují stovky až tisíce.

Tato tropická rostlina původem z Brazílie má široké zelenobílé listy a při optimálních podmínkách dokáže rozkvést.

Věnujte této rostlině dostatečnou pozornost. I když existují i jiné rostliny s podobnými vlastnostmi, které jsou stejně toxické. Ale tato je u nás velmi rozšířená.

Někteří z vás to vědí. I kdyby jen jeden z vás ne, budeme mít dobrý pocit z toho, že jsme na ni mohli upozornit.

Buďte tedy mimořádně opatrní, pokud necháte někoho doma s rostlinou s názvem Difenbachie. Vyskytuje se v mnoha domácnostech i na pracovištích a je rozhodně nebezpečná!

Každá její část, která obsahuje její šťávu, je toxická (obsahuje šťavelan vápenatý).

Úmrtí dětí může nastat za jednu minutu a úmrtí dospělých za 15 minut. V případě, že máte tuto rostlinu doma, nebo ve své práci, doporučujeme vám se ji zbavit.

Pokud se jí náhodou dotknete, vyhněte se následně kontaktu s očima, protože s největší pravděpodobností byste mohli oslepnout.

Závěr

Přestože Difenbachie obsahuje jedovatou šťávu, která způsobuje otok jazyka a následně vede k úmrtí člověka, patří v současnosti mezi běžně pěstované pokojové rostliny.

Při manipulaci s touto rostlinou buďte opatří a vždy používejte gumové rukavice. Při kontaktu s některou její částí vyhledejte lékařskou pomoc.

Pokud máte děti nebo domácí zvířata, doporučujeme vám tuto rostlinu v domácnosti nepěstovat.


Zdroj: THIS INDOOR PLANT CAN KILL YOUR CHILD IN LESS THAN A MINUTE AND AN ADULT IN 15 MINUTES!

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>