home Praktické rady a nápady Pokud něco v obchodě rozbijete, udělejte toto abyste nemuseli platit škodu

Pokud něco v obchodě rozbijete, udělejte toto abyste nemuseli platit škodu

Existuje mnoho obchodů s úzkými uličkami, na nichž jsou kromě kosmetiky či sladkostí i například šálky a talíře. Nešikovnost nebo úplná náhoda umí sehrát svou roli a problém je na světě.

Nemusíte  hned spěchat k pokladně zaplatit škodu, kterou jste způsobili. Naučte se, co dělat v této situaci.

Zapamatujte si: „Osoba, která způsobí škodu, bude osvobozena, jestliže prokáže, že škoda nebyla způsobena jejím zaviněním.“

Pokud nejsou regály zajištěny ochrannou lištou a vy omylem rozbijete nákupním vozíkem víno, není to vaše vina, ale obchodníkova. Všechny produkty by měly být v regálech stabilně umístěny a to zejména, pokud se jedná o křehké výrobky.

I v této sféře obchodu platí určitá pravidla a vše by mělo být umístěno tak, aby to bylo pohodlné pro zákazníky. Mezi regály by měla být vzdálenost ne méně než 1,4m.

Minimální šíři uliček dle rozlohy obchodu.

  • 1,4m do rozlohy 100m2
  • 1,6m na rozlohu od 100 do 150m2
  • 2m při rozloze od 150 do 400m2
  • 2,5m na ploše 400m2

Pokud se vám něco v obchodě podaří rozbít , může se při vás objevit ochranka, která se bude chovat nepříjemně, možná vám bude vyhrožovat nebo vás začne prohledávat. Takové činy jsou však proti zákonu a jde o zneužití moci.

Pamatujte si, že za rozbité zboží musíte zaplatit jen tehdy, když bude vaše vina prokázána. V opačném případě se nemáte čeho obávat.

Po nehodě si zkuste vše zapsat, jak se to stalo. Podle toho se snadněji najde i videozáznam z kamery nacházející se v obchodě. Můžete zmínit například to, že podlaha byla kluzká, uličky mezi regály jsou úzké nebo produkty byly nesprávně zajištěny. Pokud ani přesto se problém nevyřešil, můžete si stěžovat na státním orgánu na ochranu práv spotřebitelů.

Sdílejte tento článek s vašimi přáteli, aby i oni věděli, jak se chovat v takové situaci.

Nepřehlédněte: 


MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>