home Praktické rady a nápady, Zdraví Po přečtení tohoto si už nikdy neobložíte prkýnko toaletním papírem

Po přečtení tohoto si už nikdy neobložíte prkýnko toaletním papírem

Je to zvláštní, přesto mezi lidmi neuvěřitelně obyčejný zvyk – obložení prkýnka na veřejných záchodcích toaletním papírem.

Důvodem je přesvědčení, že tímto způsobem způsobem zabrání případné infekci močí ostatních lidí, která možná zůstala na prknýnku. A nemůžeme jim to ani vyčítat.

Ale i vy byste měli vědět, že toto hygienické řešení  je daleko od toho, že děláte správnou věc.

Podle odborníků na zdravotní péči jsou záchodová prkýnka spíše o tom, že jejich uživateli poskytují pohodlí a klid, než že by dělaly cokoli, co by zabránilo onemocnění.

Důvodem je to, že záchodová prkýnka nemohou přenášet žádné infekce a viry, což znamená, že šance na to, že se nakazíte, jsou téměř nulové.

loading…

Je ale pravdou, že záchodová prkýnka byla kdysi považována za možné přenašeče gastrointestinálních nebo pohlavně přenosných infekcí. Avšak tato teorie byla vědci vyvrácena.

Další nevýhodou obložení záchodového prkýnka toaletním papírem je, že tímto způsobem vlastně děláte více škod než užitku.

Jde o to, že toaletní papír, který je obvykle umístěn v blízkosti samotné toalety a  je často zakrytý škodlivými viry a bakteriemi, protože když lidé splachují nezavírají horní poklop.

Jedna studie zjistila, že samotné splachování může rozptýlit bakterie a viry až do výšky 2 metrů, kde se často toaletní papír nachází.

Pokud si takový toaletní papír pak položíte na záchodové prkénko, v podstatě si sedáte přímo na uvedené bakterie a viry.

Nejlepším řešeím tedy je používat svůj vlastní toaletní papír.

V neposlední řadě zdravotní experti ujišťují, že jediným důvodem, proč se na veřejné záchodky umísťují jednorázové hygienické obložky prkénka, je to, že poskytují určité uklidnění a pohodlí lidem, a to zejména těm, kteří trpí tak zvaným  “ick” faktorem, tedy faktorem znechucení.

Přestože bakterie způsobující onemocnění, jako je E. coli a streptokok, mohou být záchodovém prkénky nalezeny, nemusí to nutně znamenat, že se nakazíte.

Je důležité vědět, že pokožka slouží jako účinná ochranná bariéra, která brání takovým bakteriím napadnout vaše tělo.

Tak teď už víte, jak se to s tím toletním papírem a záchodovým prkýnkem má. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dále.

Související


Zdroj: After Reading This, You Will Never Put Toilet On The Toilet Seat Ever Again

NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>