home Zdraví Parapsycholog Sergej Lazarev: „Chcete být zdraví? Nikdy jen tak pro nic za nic…“

Parapsycholog Sergej Lazarev: „Chcete být zdraví? Nikdy jen tak pro nic za nic…“

Jednou z nejoblíbenějších knižních sérií posledních let je „Diagnóza karmy“Sergeje Nikolajeviče Lazareva. V této a dalších knihách vede autor čtenáře k pochopení jeho duchovní cesty a nabízí odpovědi na velmi obtížné otázky.

Proč je jeden člověk šťastný, veselý a plný energie a druhý − nemocný a sklíčený. Jeden je miláčkem Štěstěny a život druhého je sérií neštěstí. V čem tkví tajemství zdraví, štěstí a dlouhověkosti?

Skutečnost, že se kniha čte, se mi zdá povzbudivým znamením. Znamená to, že mnozí lidé přestali hledat zdroj zla kdesi mimo a zaměřili pozornost na sebe.

Snažím se vysledovat kauzální vztah mezi světonázorem člověka a událostmi, které se mu dějí. Sergej Nikolajevič učinil mnoho překvapivých objevů. Zajímavé případy popsané Lazarevem a jejich vysvětlení si zaslouží nejvyšší pozornost.

Diagnostika karmy

Dnes jsme si speciálně pro vás uspořádali seznam 11 nejzajímavějších citátů Sergeje Lazareva.

1) Skutečně změnit situaci kolem vás můžete pouze tak, že změníte sebe. První věc, kterou je třeba udělat, je vzdát se touhy ovládat situaci. Pochopit, že situace pracující v drobnostech proti, v podstatě pracuje pro vás.

2) Dříve jsem nechápal, proč v kultuře existuje nevyslovené pravidlo zakazující čtení během jídla. Ukazuje se, že jídlo s knihou, před televizní obrazovkou, během diskusí o politických a rodinných problémech může traumatizovat duši člověka, protože během jídla se informace volně dostává do podvědomí.

3) Jakákoli nemoc, ať už jde o narušení na úrovni organické nebo funkční, tlumí agresivní vývoj v duši.

4) Jestli chcete, poradím vám, jak být zdravý a dlouho žít? Nikdy si nikomu a na nic nestěžujte. Ani na osud, ani na Boha, ani na minulost, ani na lidi.

Na venek se projevujte, jak je vám libo, ale uvnitř −  jakýkoli váš požadavek, který máte, je programem pro zničení toho, komu ho předložíte. Buňka nemůže předkládat požadavky organismu vycházející ze svých osobních zájmů. Nemůže, protože je to program rozpadu těla. Taková buňka je odmítnuta, onemocní.

5) V každodenním životě si často dovolujeme mluvit špatně o lidech, o sobě, o našem osudu. Ukazuje se, že tento zvyk ničí člověku… zuby.

6) Vždy podvědomě ubližujeme jako prvnímu tomu, kdo nás později svým chováním uráží.

7) Faktem je, že přikázání Krista se neobrací k formě, ale k obsahu, k našim emocím. „Když někdo udeří do tváře, nastav mu i druhou“ – to není odmítání fyzické ochrany. To znamená, že odvetná agrese by neměla být uvnitř.

8) Začněte s pocitem, že každou sekundu vše, co je kolem vás, může zmizet, že milovaný člověk vás může každou vteřinu zradit, opustit, urazit nebo zemřít. Že každou vteřinu můžete zemřít i vy. Pak postupně stížnosti zmizí, ale láska zůstane. Váš pocit lásky by neměl záviset na ničem.

loading…

9) Jakákoli metoda léčby, která nespoléhá na duševní vývoj člověka, vede k degradaci.

10) Prostřednictvím vědomí, logiky, výtek a požadavků je vzdělávání lidí nereálné. Pociťte absolutní vnitřní bezbrannost. Zbavte se všeho, kromě lásky.

11) Pokud vůči mně někdo projeví agresi, znamená to, že mám v duši podobný program. Odstraním ho a útok se automaticky zastaví. Jakákoli forma agrese není možná, pokud v mé duši neexistuje podobný program.

V jedné ze svých knih Lazarev tvrdí, že vše, co napsal, je možné shrnout do čtyř jednoduchých pravidel.

  1. Vždy a všude ochraňovat lásku k Bohu a zvětšovat ji.
  2. Ve všem vidět a milovat Boha, cítit nejvyšší vůli.
  3. Nehledat viníky.
  4. Přijmout svět a lidi takové, jací jsou. Svět pochází z lásky, je naplněn láskou, ubírá se k lásce a stává se láskou.

Církev a věda, každá svým způsobem, kritizují knihy Lazareva. Číst je nebo ne – to je na vás.

Pokud vás toto téma zajímá, možná vás budou zajímat i naše další články o psychologii vztahů. O tom, jak se naučit milovat sebe a vážit si života a jak pochopit, kdo ve skutečnosti jste.

Související 


NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>