home Zdraví NEPŘEHLÉDNĚTE TO! Vaše tělo vysílá varovné signály už měsíc před mrtvicí

NEPŘEHLÉDNĚTE TO! Vaše tělo vysílá varovné signály už měsíc před mrtvicí

Ano, experti uvádějí, že lidské tělo vysílá varovné signály a to i měsíc před mrtvicí. Snaží se tak upozornit na hrozící nebezpečí.

Znamená to, že byste měli být opatrní, sledovat své tělo a drobné náznaky nepodceňovat. Níže přiložený článek vám napoví víc.

Útok na mozek

Mozková mrtvice je v podstatě takovým útokem na mozek a je nejčastější příčinou invalidity u dospělých a čtvrtou nejčastější příčinou úmrtí v USA.

Nastává ve chvíli, kdy je průtok krve do mozku přerušený. Varovné signály mohou napovědět, že se děje něco neobvyklého a vy tak můžete včas zakročit.

Ischemická a hemoragická mozková příhoda

Jsou dva hlavní typy úderů: ischemická a hemoragická. Ischemické mrtvice jsou častější, způsobuje je zúžení nebo zablokování tepen sraženinou.

To má za následek významné snížení průtoku krve. Hemoragické mrtvice jsou méně běžné a způsobuje je krvácení do mozku.

Víte, co je to mrtvice?

Mrtvice nastává, když je céva, která přenáší kyslík a živiny do mozku, buď blokována sraženinou nebo protržena. Když se tak stane, část mozku nemůže dostat kyslík, který potřebuje a mozkové buňky tak umírají.

Vždy jde o závažnou věc, kterou není dobré jakkoliv podceňovat.

Jaké jsou následky mozkové mrtvice?

To je velmi důležitá otázka. Mozek je velmi složitý orgán, který ovládá různé tělesné funkce. Dojde-li k mrtvici a krevní tok nemůže dosáhnout k oblasti, která řídí určitou část těla, daná část nebude fungovat tak, jak by měla a jak má. Rozpoznat příznaky mrtvice je tedy vždycky důležité.

Zasáhněte

Je velmi důležité, abyste si zapamatovali, že jakmile rozpoznáte varovné příznaky cévní mozkové příhody, je důležité přivolat co nejdříve lékařskou pomoc.

Jedině tak snížíte riziko vážného poškození mozku. To může pomoci snížit riziko úmrtí nebo invalidity. Zvyšuje to šance na zotavení. L

ékařští odborníci říkají, že příznaky se mohou lišit, u každého mohou probíhat jinak a to v závislosti na druhu mrtvice, část postiženého mozku a rozsah poškození. Všechny druhy mrtvice však mají stejnou tendenci, začínají náhle.

Nejčastější příznaky:

  • Točení hlavy
  • Slabost
  • Problémy s dýcháním
  • Změny osobnosti
  • Epileptické záchvaty

Neignorujte tyto varovné příznaky, kterými vám vaše tělo dává najevo, že něco není v pořádku. Jimi vám tělo dává najevo, že je třeba se zastavit, zamyslet a nepodceňovat tyto projevy.

Je dobré vyhledat odbornou lékařskou pomoc, lékaři vše popsat. Pošle vás na vyšetření, které odhalí, co vám ve skutečnosti je. Může to být banalita nebo právě hrozící mozková příhoda.

Díky včasnému zásahu si můžete zachránit život.


Zdroj: One Month Before Stroke, Your Body Will Send You These Warning Signs – Don’t Ignore Them !

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>