home Praktické rady a nápady Maso rozmrazujete celý život špatně. Podle vědců je to správně takto

Maso rozmrazujete celý život špatně. Podle vědců je to správně takto

Mrazit a následně rozmrazit maso je v domácnostech velmi běžné, uchováte jej tak pro pozdější přípravu a máte ho vždycky po ruce, kdy potřebujete vařit. Jsou různé způsoby, jak rozmrazovat maso či jiné potraviny, každý má ten svůj.

Někdo maso nechává na stole, jiný jej dá do lednice, další využívá mikrovlnou troubu.

Co říkají studie

Studie prokázaly, že potraviny drtivá většina lidí rozmrazuje špatným způsobem. Vědci se touto problematikou zabývali a Susan Eksted říká, že většina lidí dělá velkou chybu.

Vložit zmražené potraviny do lednice a nechat je tam přes noc pomalu rozmrznout je úplně špatně!

Pomůže studená voda

Dr. Susan poukazuje na to, že nejlepší způsob, jak jídlo rozmrazovat je umístit jej do studené vody. Nevyužívejte jiné způsoby, to jsou obvykle jen mýty. Tento způsob rozmrazování je nejlepší, zachováváte chuť jídla.

Voda vede teplo lépe, než vzduch. Tento způsob je také nejrychlejším, jak rozmrazit maso a ryby. O této metodě vědci vědí již dlouho a ví to dokonce i profesionální kuchaři. Jen k běžným uživatelům se tato informace ještě nedostala.

Jak na to?

Rozmrazit maso s touto metodou je jednoduché, vezměte maso a vytáhněte jej ze sáčku. Zabalte do průhledné fólie a dejte do studené vody. Nyní už stačí jen čekat na to, až se maso samo rozmrazí. Je to velmi jednoduchý a účinný způsob.

Další způsoby rozmrazování

Lidé obvykle rozmrazují své potraviny v chladničce. Jednoduše jej do ní umístí a nechají přes noc. A proč? Podle odborníků je to nejpravděpodobněji proto, že lidé věří, že je to nejvíce hygienický způsob rozmrazování.

Maso je možno také rozmrazit v mikrovlnné troubě, ovšem to je podle odborníků velká chyba.

U této metody může docházet k velkému poškození masa. I přesto, že je možno rozmrazit maso několika způsoby, nedoporučujeme rozmrazovat maso v mikrovlnné troubě.

Vyzkoušejte výše doporučený způsob, který je šetrný a snadný.


Zdroj: You Have Been Defrosting Meat Wrong Your Whole Life: This Scientist Shows The Easiest Way To Defrost Any Food

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

loading…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>