home Praktické rady a nápady, Text Jaké místo je v letadle je nejšpinavější? Budete v šoku, ale WC to není

Jaké místo je v letadle je nejšpinavější? Budete v šoku, ale WC to není

Pokud se letos chystáte letět na dovolenou nebo za prací, vezměte si s sebou vlhčené ubrousky a gelovou dezinfekci na ruce. Letuška nám ukázala, jaké části letadla jsou ty nejšpinavější a rozhodně nejde o toaletu.

První místo s bakteriemi je skládací stolek, který se nachází před každým cestujícím, když se usadí.


„Pokud jste někdy upustili na tomto stolku arašídy a pak je snědli, nebo se prostě stolku dotkli, existuje vysoká pravděpodobnost, že jste také snědli dětské hovínko.

Upřímně řečeno, na těchto výklopných stolečkách jsem viděla více použitých plenek, než jídla. “ říká letuška.

Bakterie v letadlech

Podle studie z „Auburn University“, bakterie E. coli (běžně se vyskytuje ve střevech člověka a zvířat) může přežít po dobu 96 hodin na opěrce a 48 hodin na klice u dveří WC.

Dokáže přežít na různých materiálech. „Viděla jsem rodiče, jak měnili dětem plenky na oněch stolečkách, nebo si nad nimi stříhali své nehty.“ řekla letuška.

Jste jedním z těch lidí, kteří v letadle chodí naboso? Nedělejte to – podlaha je plná bakterií. Letuška také říká, že viděla cestující, jak močili na sedadla.

Podlaha je špinavá, podlaha na toaletách je však údajně ještě horší. Buďte tedy v letadle obezřetní a vydržte se po dobu letu dotýkat svého okolí pokud možno co nejméně.


MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT 

One thought on “Jaké místo je v letadle je nejšpinavější? Budete v šoku, ale WC to není

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>