home Praktické rady a nápady Co se například stane, když dáte ovoce do rýže? 8 super nápadů, které byste měli znát

Co se například stane, když dáte ovoce do rýže? 8 super nápadů, které byste měli znát

Více než polovina světové populace konzumuje rýži i přesto, že o ní ještě nevíme zdaleka všechno!

Co se týče podmínek jejího pěstování je rýže je velmi náročná. Na druhou stranu jí tu vybíravost můžeme odpustit, protože díky neobyčejným způsobům využívání to určitě stojí za to.

Tak například, pokud vložíte do rýže ještě nedozrálé ovoce, dozraje za kratší dobu než obvykle. Vyzkoušejte to například  s meruňkami.

Rýži ale můžete využít výhodně a prakticky ještě v mnoha případech. Pojďme se na některé z nich podrobněji podívat. Pevně věříme, že mnoho z nich pro vás bude přínosem.

#1 Ochrana proti korozi

Rýže je vynikajícím nástrojem na ochranu před korozí protože absorbuje nadměrnou vlhkost. Šroubovák, kladivo či kleště – vše bude neporušené a zachováné. Stačí jen naplnit plechovku rýží a vložit do ní pracovní nářadí.

loading…

#2 Dekorativní stojan na ukládání nožů

Vše, co k tomu budete potřebovat je svislá průhledná nádoba a rýže. Rýže dokonale absorbuje vlhkost a díky tomu vám nože během jejich skladování nezreznou ani nezplesniví, jak se to občas může stát u dřevěných stojanů.

#3 Záchrana utonulého telefonu

Pokud už i vám někdy spadl váš telefon do vody nebo jiné tekutiny, vložte ho do nádoby se suchou rýží. Osušte jej, vyjměte SIM kartu spolu s paměťovou kartou a baterií. Ponechte jej v rýži 24 hodin a zachráníte tak svůj oblíbený komunikační prostředek.

#4 Upečte si z ní koláč

S pomocí rýže si velmi snadno upečete skvělé těsto jako základ na koláč! Vložte připravené těsto do formy na pečení, přikryjte ho pergamenovým papírem a nasypte tam rýži tak, aby zcela vyplnila formu.

Pečte jako obvykle. Díky této metodě se těsto dobře propeče. Po upečení dejte rýži do samostatné nádoby, aby se i nadále mohla používat na pečení koláčových základů.

#5 Čištění nádobí na těžko dostupných místech

Čajník s úzkým hrdlem nelze umýt do naprosté dokonalosti. Proto si do něj dejte 1 čajovou lžičku rýže, přidejte několik kapek saponátu a teplou vodu.

Čajník zavřete a hrdlo přikryjte prstem. Všechny ingredience protřepávejte přibližně 1 minutu. Po této kouzelné proceduře čajový povlak v čajníku zcela zmizí!

#5 Osvěžovač vzduchu

Rýže může nádherně osvěžit vzduch na vašem wc nebo v koupelně. Vezměte si půl šálku rýže, nakapejte do něj asi 20 kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje a promíchejte.

#6 Kontrola teploty oleje na rozpálené pánvi

Hoďte do pánve s olejem asi 5 zrníček rýže. Pokud se potopí, olej ještě není úplně rozpálený. Pokud se vynoří a tvoří se při nich bublinky, znamená to, že je olej zahřátý na požadovanou teplotu a vy se můžete směle pustit do vaření.

#7 Vyčistí mlýnek

Každý z nás už alespoň jednou v životě mlel kávová zrnka a všiml si, že po mletí zůstávají na mlýnku olejové stopy, které se pak obtížně odstraňují. Zde je pomoc! Postačí, pokud dohladka pomelete menší množství rýže a mlýnek bude jako nový.

#8 Zahřívací polštářek

Polštář s rýží dokáže dokonale nahradit termofor! Před použitím je třeba ji ohřát v mikrovlnné troubě po dobu 1 minuty. Skvělý nápad při zahřívání poškozených vazů, ztuhlých míst na těle nebo jako rychlý ohřívač studené postele.


Zdroj: 8 Frugal Ways to Use Dried Rice

NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>