home Zdraví Co mohou a nemohou ženy dělat během během období menstruace? O těchto věcech jste neměla ani ponětí

Co mohou a nemohou ženy dělat během během období menstruace? O těchto věcech jste neměla ani ponětí

Ženám je dán dar zažít zázrak vzniku nového života, za který však každý měsíc musí platit. Řekneme vám o tom, jak se vyrovnat s různými obtížemi, které se objevují v průběhu menstruace.

Tento článek nebude o tom, že byste během vašich dnů nemohly nosit bílé kalhotky. Přečtete si, co byste neměly dělat během tohoto období, pokud si chcete zachovat své ženské zdraví.

Mnoho žen zažívá při menstruaci nepříjemné a někdy nesnesitelné bolesti v podbříšku. Je vhodné v tomto případě sáhnout po tabletách?

Je to možné, ale měly byste vzít v úvahu pár věcí. Například to, že je přísně zakázáno brát léky, které ovlivňují srážení a tvorbu krve – analgin a aspirin.

Rovněž byste si neměly brát léky proti bolesti, i když neobsahují kyselinu acetylsalicylovou a paracetamol. Vždy je lepší se obrátit na lékaře a užít lék na předpis.

Během menstruace probíhají v těle ženy hormonální změny, čímž se mění i reakce organismu na léky. Alergie se může objevit bez zjevného důvodu – intoleranci léků, předepsané léky proti infekcím, například antibiotika. Pokud máte pocit, že s vámi není něco v pořádku –  nevolnost, závratě, neustálá únava, vyrážka, akutní bolesti či zažívací poruchy, navštivte lékaře.

Proč by se během menstruace nemělo relaxovat v horké vaně?

Protože to stimuluje krev, což může zapříčinit nadměrné krvácení. Totéž platí i při horké sprše nebo sauně.

Silné krvácení může být vyvoláno i při pití alkoholu, který rozšiřuje cévy, proto byste se mu měly vyhýbat, nebo konzumovat jen rozumné množství.

Ze stejného důvodu byste neměly jíst i některé potraviny: Čokoláda, Kváskový chléb, příliš pikantní a slané, zakysanou smetanu, ořechy, vejce, mléko, kávu a masné výrobky v podobě klobás. Navíc vám toto jídlo může během vašich dní způsobit bolesti hlavy a dokonce závratě.

Trávicí systém je úzce spojený s urogenitálním systémem, proto byste neměly podceňovat hodnotu jídla. Někdy se říkalo, že během menstruace by se neměla provádět žádná namáhavá fyzická činnost. Pomalu se to však začíná měnit a dokonce i pravidelné cvičení nás dokáže zbavit nepříjemné bolesti. Strava je jedním aspektem, který se postará o to, abychom toto období přežily o něco příjemněji.

Jakékoliv kosmetické procedury během menstruace jsou jen vyhozené peníze. Peeling, mezoterapie, zvětšení rtů, vpich botoxu a kyseliny hyaluronové či tetování.

Dokonce i obyčejně barvení vlasů může skončit neočekávaně. Bolest je mnohem intenzivnější při manipulaci s kůží a vlasy, například takové vytrhávání obočí. Za vším je vysoký obsah progesteronu v krvi.

Vše je postavené na hormonálním základě, který se během tohoto období mění. Přes tyto dny jsou ženy více citově zranitelné. Měly byste se proto zdržet zbytečných dramat, číst smutné knihy, mluvit o smutných událostech s vašimi přáteli a bavit se o citlivých tématech s blízkými.

To vám pomůže vyvarovat se negativním emocím, záchvatům vzteku a špatným zážitkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>