home Domácí léčba, Praktické rady a nápady, Zdraví Zapamatujte si tento trik. Zachráníte si tím život když se budete o samotě dusit

Zapamatujte si tento trik. Zachráníte si tím život když se budete o samotě dusit

Bez vzduchu člověk vydrží jen 4 až 5 minut, ale už po 60 sekundách dochází k postupné ztrátě vědomí. Pro záchranu svého života proto máte právě těch prvních 60 sekund. 

Můžete se pokusit rychle najít nějakého člověka. Případně si pomoci sami – ale jak? S trikem, který najdete v tomto videu, máte nejlepší šanci si zachránit život.

Začátkem pár poznámek k tomuto manévru


Jak uvidíte ve videu, muž si klekl na kolena a pak zaujal polohu na učinění kliku. Namísto kliku však náhle posunul ruce dopředu, což vedlo k náhlému pádu na břicho a hrudník, doprovázeného prudkým výronem vzduchu.

Takto dojde k uvolnění zaseknutého kousku jídla. Pokud by se nezadařilo napoprvé, je třeba to rychle zopakovat, až dokud se neuvolní dýchání.

Tento manévr je vysoce účinný, ale může mít omezení u těhotných žen nebo u příliš obézních lidí. Jako všechno na světě, ani toto nemusí mít 100% účinnost, ale v drtivé většině případů vám dokáže zachránit život.


NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>