home Domácí léčba, Praktické rady a nápady Zapadlý jazyk je smrtelně nebezpečná situace. Naučíme vás, jak reagovat

Zapadlý jazyk je smrtelně nebezpečná situace. Naučíme vás, jak reagovat

Zapadlý jazyk je velmi vážný problém, který může vyústit až ve smrt dotyčné osoby. I proto je důležité znát první pomoc a vědět, jak v případě zapadlého jazyka postupovat.

Proč? Tak pokud dojde  např. ke ztrátě vědomí či ke ztrátě svalového tonuse, jedná se o dost závažnou situaci a každá minuta je velmi drahá!

Jak všichni víme, jazyk je sval! Nicméně při jeho uvolnění může dojít k jeho zapadnutí, čímž může dotyčné osobě zablokovat dýchací cesty.

Jak tedy postupovat v případě zapadnutého jazyka?

Důležité je postupovat rychle, neboť musíte dané oběti jazyk z krku vytáhnout včas. Nejlehčí cestou je položit dotyčného nejlépe na tvrdou zem, zaklonit mu hlavu a zvednout bradu.


Takto vytvoříte vzduchovou kapsu, která je pro něj v tu chvíli životně důležitá. Vzhledem k tomu, že sanitka může dorazit i za 20 minut, je nutné nečekat a rychle jednat. Každá vteřina je v takovém okamžiku opravdu cenná, neboť postupně dochází k odumírání mozkových buněk.

Je opravdu důležité pamatovat, že k tomu dochází již po třech minutách, co je člověk bez přísunu kyslíku. Proto je v tu chvíli opravdu jen na Vás, zda postiženému pomůžete či nikoliv!

Video instruktáž

Podívejte se na následující video, kde podrobně uvidíte, jak při takové situaci postupovat!


NEPŘEHLÉDNĚTE

loading…

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>