home Praktické rady a nápady Všechny moje boty si v zimě chráním tímto trikem

Všechny moje boty si v zimě chráním tímto trikem

V zimním období po napadnutí sněhu se města starají o to, abychom se na chodnících cítili bezpečně. Posypovou sůl mísí s pískem, čímž urychlí tání sněhu. Tím se snižuje riziko zranění především na chodnících. Sněhová “břečka” nejenže ztěžuje pohyb, ale také komplikuje život.

Použitá sůl rozežírá jakýkoliv přírodní materiál. Vysouší, stopy po sněhu v podobě bílých map zůstávají na obuvi a na jejich čištění musíme používat speciální produkty a to zejména v případě semiše.

My vám dnes poeadíme,jak se této soli z bot zbavit tak aby vaše oblíbené holínky vydržely i několik sezón.

Postup 1

Po příchodu domů si okamžitě očistěte kožené boty teplou (ne horkou) vodou.

Místa pokryté stopami od soli zabalte do papírových utěrek nebo toaletního papíru a počkejte dokud vyschnou. Sůl se absorbuje do papíru a boty následně potřete dětským krémem.

Postup 2

Eliminovat solné skvrny na kožených botách vám pomůže i roztok 9% octa. Smíchejte si ocet s vodou v poměru 3: 1 a potřete tím postižené oblasti na botách.

Postup 3

Ricinový olej – populární lidový prostředek pro boj se solnými skvrnami. Očištěné a vysušené boty přetřete měkkým hadříkem namočeným v ricinovém oleji. Pokud bílé skvrny nemizí opakujte postup a pak si čistým kartáčkem “pročešte” semiš.

Postup 4

Semišová obuv vypadá hezky, ale péče o ni je o něco náročnější. Vyzkoušejte toto: nalijte do hrnce vodu, vařte ji a podržte si například kozačky nad párou unikající z hrnce – ale ne moc dlouho.

Postup 5

Prostředek na semiš a nubukovou kůži: smíchejte si 1 PL amoniaku s 1 PL teplé vody. Pomocí houby namočené v tomto roztoku si důkladně vyčistíte špinavé místa. Když povrch bot vyschne, přetřete ho gumovým kartáčem určeným na semiš.

Jak s botami dál

Nyní, když vaše boty opět získaly opětovný elegantní vzhled a solné skvrny zmizely, ošetřujte je speciálními impregnačními přípravky. Boty tak získají svou přirozenou barvu a vytvoří se na nich ochranný hydrofobní film.

Pro hladkou kůži si vybírejte výrobky na bázi přírodního včelího vosku a ne silikonu, protože ten poškodí boty ještě více, než samotná sůl. Pro semišovou a nubukovou obuv používejte produkty ve formě spreje.

Související


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>