home Text Vše je zmanipulované: medicína, volby, potraviny, média. Žijeme ve vykonstruované pohádce

Vše je zmanipulované: medicína, volby, potraviny, média. Žijeme ve vykonstruované pohádce

Je snadné uvěřit, že žijeme ve lži. Stačí jen otevřít oči. Ve skutečnosti bychom měli vždy pochybovat. V tomto článku vám uvedeme několik konkrétních příkladů, proč byste měli o všem pochybovat.

Lži, které dennodenně slyšíme zahrnují věci, které nám vlády a média říkají, abychom neměli špatné pocity z politiky nebo, abychom se netrápili nad opravdu životně důležitými věcmi.

V tomto článku se zaměříme na ty velké lži, které nám mohou způsobit nenapravitelné škody na našich životech.

Také se budeme věnovat tomu, jak si dokážeme udržet otevřené oči, abychom se jim dokázali vyhnout.

Média (předsudky médií a nepravdivé informace)

Mnohé z největších lží byly prezentovány v médiích. Přestože jeden z pěti základních principů žurnalistiky je „pravda a přesnost“, běžný člověk nedokáže zjistit zastírání, dezinformace a informace mimo kontextu.

Z mnoha příběhů, které jste se dozvěděli v médiích, se vyklubaly jen lži, které nemají nic společného se slušností a upřímností.

Loni jsme například mohli vidět jeden silně překroucený průzkum od agentury Reuters, který oklamal mnoho lidí. A pokud se rozhodnete prozkoumat podobné pohádky, nabídneme vám nějaké příklady níže.

Masmédia vymyslela příběhy, které jsou nejčastěji výsledkem mediální zaujatosti. Když se stanou takové věci, zapamatujte si těchto 6 mediálních typů lží.

Pokud o nich budete vědět, pomůže vám to rozpoznat lež i bez toho, abyste si danou informaci museli někde jinde ověřovat.

To, že víte o těchto informacích, vám někdy pomůže rozpoznat mediální ovlivňování i bez nutnosti kontroly a ověřování prezentovaných faktů.

Jindy si budete potřebovat ověřit, zda příběh, o kterém právě čtete, pochází od média ověřujícího si fakta. Nejpopulárnějším nástrojem je takzvaný Pinocchio test.

Americký deník The Washington Post oznámil, že používá kontrolu skutečností v souladu s Mezinárodní ověřovací sítí International Fact-Checking Network.

Můžete také zkusit webové stránky, jako jsou FactCheck a Media Bias/Fact Check.

Někdy však nemůžete důvěřovat všemu. Média si sice dokáží příběhy zcela vymyslet, ale nejčastěji se jedná o převyprávěné příběhy lidí, kteří lžou.

Potraviny, zdraví a životní prostředí

Jak byste se cítili, kdybyste se dozvěděli, že jste krmeni jedy nacházejícími se v jídle, lécích a ve vzduchu?

Protože masmédia jsou často jediným prostředkem, jehož prostřednictvím se můžete dostat k informacím, proto jim tuto věnujeme zvýšenou pozornost.

Média vám to však neřeknou. Neustále používají slova jako „oficiální prohlášení“ nebo „vědecký výzkum a studie“, případně jednoduše ignorují některé objevy a pravdy.

Takový byl i případ konopí a příběhů o smrtících účincích marihuany.

Jako příklad můžeme uvést článek v bulvárních novinách Daily Mail, který se opírá o tvrzení osoby, která pochází z tábora odpůrců konopí.
Další znamení, že se jedná o nepravdivý článek je, že neobsahuje žádné zdroje ačkoli se odvolává na „20letou studii provedenou experty“.

Bohužel, hlavní média vám neřeknou o léčivých účincích konopí a jak může být tato rostlina užitečná pro společnost v mnoha aspektech, nejen pro zdraví. Nejsou za to totiž placené.

Slyšeli jste už zprávy organizací, které by přinášely informace o ničivých účincích GMO plodin?
Jděte na Google a do vyhledávače zadejte: „GMO škodí včelám“ nebo „Ničivé účinky GMO plodin“ a řekněte nám, které hlavní organizace publikovaly nalezené výsledky vyhledávání.

Odpověď zní: Žádná.

Existují mnohé další příklady, které by stály za vaši pozornost více než jsou příběhy ze života rodiny Kardashianovců (a jiných „celebrit“), či jiné ve skutečnosti nedůležité příběhy.

Většina z těchto příběhů nepřichází z hlavních a nejpopulárnějších médií, ale objevují se na různých alternativních webových stránkách. I tehdy si však raději zkontrolujte, zda byl příběh správně doložen fakty a důkazy.


Faktem je to, že informace jsou k dispozici a každý, kdo má o ně zájem, si je může bez problémů dohledat.

Přesto by neměla být veřejnost obviňována, že uvěřila takovým tvrzením. Za to totiž vděčíme především špatnému vzdělávání.

Vzdělání

Existuje přísloví, které říká: „Chcete-li zničit zemi, zničte její vzdělávací systém“. Vzdělání je základem každé společnosti, protože lidi učí, aby byly její součástí.

Vzdělání může být směřováno takovým způsobem, aby zanechávalo lidí v naprosté neznalosti toho, co je skutečně důležité.

Školy tak formují společnost. To znamená, že jeho stav bude určovat i stav společnosti. Existují příklady různých prosperujících společností, které se rozhodly vytvořit ze svých vzdělávacích systémů ráje pro poznatky a osobní rozvoj.

Nejchytřejší a nejmodernější společnosti investují do vlastního vzdělávání, které je v současné době daleko od toho, jak vzdělání vypadá v mnoha zemích.

Tak, jak je to se vzděláním ve většině zemí?

Učebna s přesně stanovenými místy k sezení určená pro výuku a testování formuje lidí, kteří se v budoucnu podřídí konformitě společnosti.

Tedy společnosti, která jim bude diktovat to, co mají dělat, dává jim instrukce o tom, co je dobré a co špatné a vede jejich životy, zatímco si všechno ani jen neuvědomují.

Tyto učebny neposkytují žádný volný prostor pro kritické myšlení, kromě kontrolovaných forem kritického myšlení, které se nesnaží odhalovat některé nepohodlné pravdy (to znamená, že zůstávají nadále skryté).


Když už mluvíme o prezentaci pravdy, mnohé země se rozhodnou formovat své edukační materiály dle vlastní preference. A tak se ve škole v USA neučí o genocidě domorodých Američanů, v Turecku o genocidě Arménů a téměř v každé zemi nic o geniálním vědci, jakým byl Nikola Tesla.

Vlády a korporace

Vlády jsou tu k tomu, aby reprezentovaly lidí. Naštěstí či bohužel pro ně, někteří z těchto lidí mají velmi hluboké a zároveň plné kapsy.

Kořeny všech problémů začínají vždy u vlády. Aby se člověk dopracoval až do vlády, potřebuje hodně peněz. Ty však nepřijdou od běžných lidí.

Největšími propagátory politiků jsou nejbohatší společnosti, jako jsou farmaceutické společnosti, elektrotechnické a ropné koncerny či jiní giganti ve svém odvětví.

Takoví podporovatelé vlád si na oplátku žádají úplnou ochranu a imunitu za každý zločin proti lidskosti, který mají v úmyslu spáchat. Takový byl případ s užitečností konopí, který se celá desetiletí před veřejností utajoval.

Dalším příkladem je skrývaná pravda o Nikolovi Teslovi a o jeho myšlence bezdrátové elektřiny.

No a tento seznam by mohl pokračovat dál a dál – Monsanto, ropné společnosti, terorismus a mnohá další témata hodné bližší zkoumání.

Podobné lži jsou přímo součástí základů společnosti a systému, ve kterém žijeme. Vláda rozhoduje o vzdělání, médiích, sociálních médiích, vědě a všem, na co si jen vzpomenete.

Tyto věci nedokážete změnit z večera do rána. Existuje však jedna věc, kterou změnit můžete a je jí to, čemu věříte. Vždy se na věci dívejte s odstupem a prověřujte si je.

To neznamená, že byste ničemu, co slyšíte, neměli věřit. Vždy se však na to začněte dívat z neutrálního úhlu a vztah k dané informaci si utvrďte až postupně, jak si o ní zjistíte další informace.


Zdroj: Everything Is Rigged: Medicine, Elections, Food, the Media…You Are Living In A Fabricated Fairy Tale

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>