home Zdraví Trpíte bolestmi kloubů a nohou, nepanikařte! Zkuste tento jednoduchý test a zjistíte proč

Trpíte bolestmi kloubů a nohou, nepanikařte! Zkuste tento jednoduchý test a zjistíte proč

Zatímco většina lidí věří, že bolest je součást procesu stárnutí, může jít ve skutečnosti o nedostatek vitamínu, který se negativně projeví ve vašem každodenním životě.

Měli byste se pokusit zůstat aktivní a netrávit čas v trýznivé bolesti. Místo toho se více informujte o vitamínu D a jeho vztahu k bolesti kloubů. Podle některých studií je totiž bolest kloubů doprovázena nedostatkem vitamínu D.

Vědci varují, že tento nedostatek se vyvíjí postupně, a poté trvá dlouhou dobu, kdy se mezitím bolesti kloubů a zad výrazně zhoršují. Na konci to může vést k problémům v podobě vzniku artritidy.

Příznaky nedostatku vitaminu D

Mezi nedostatek vitamínu D patří také příznaky pálení nohou, nízká kvalita spánku nebo bolest nohou. Zkuste tento velmi jednoduchý test, který vám řekne, zda disponujete vitamínem D.

Test na zjištění nedostatku vitaminu D

Stiskněte si hrudní kost a vnímejte, zda vám tento tlak způsobuje bolest. Pokud ano, je velmi pravděpodobné, že trpíte nedostatkem vitamínu D.

Kde ho získat?

Je to slunce, které nás nabíjí energií. Proto vědci prokázali, že lidé, žijící v oblastech kruté zimy či deště, trpí nedostatkem tohoto vitamínu. Kromě slunce jej naleznete v tuňákovi, žloutcích, makrelách nebo houbách či potravinových doplňcích.


Zdroj: If You Have Joint And Leg Pain, Do Not Panic! You Probably Lack THIS Vitamin!

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>