home Text, Uncategorized Stephen Hawking řekl, že začalo nejnebezpečnější období v historii lidstva. Přečtěte si jeho proroctví

Stephen Hawking řekl, že začalo nejnebezpečnější období v historii lidstva. Přečtěte si jeho proroctví

I ti, pro které byla fyzika ve škole neoblíbenou, vědí o teorii Stephena Hawkinga a o jeho neuvěřitelném přínosu k rozvoji vědy a lidskosti jako celku.

Fyzik – teoretik věří, že nejnebezpečnější období pro naši planetu přišlo právě teď.

Současné problémy lidskosti

Vědec se domnívá, že vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách a prohlášení Spojeného království o odchodu z EU je výrazem vzteku lidí, které opustili jejich vlastní vůdci.

Základem současného stavu, říká Hawkins, jsou ekonomické důsledky globalizace a rychlého technologického pokroku. Na základě automatizace klesá počet pracovních míst, co zanechává prostor pouze pro kreativní třídy a manažery. A toto zvyšuje ekonomickou nerovnost.

Při této příležitosti, známý fyzik – teoretik říká:

Internet umožňuje získat velké množství peněz pro velmi malé množství lidí. Žijeme ve světě rostoucí ekonomické nerovnosti, kde se ztrácí nejen životní úroveň, ale ztratila se i schopnost lidí vydělávat si na živobytí. Není divu, že lidé hledají způsob jak uzavřít jakoukoli dohodu.

Globální problémy lidstva

Dopady jsou očividné: vesnická chudoba odchází do velkých měst v naději na lepší život. Ale pak, zjistí, že ráj, který viděli na instagramu, tam nenajdou. Odchází do jiných zemí v naději, že tam najdou lepší život. Migranti předkládají velké požadavky pro ekonomiku a infrastrukturu zemím, do kterých přicházejí, podkopávají toleranci a přispívají k růstu politického populismu.

Bojím se o to všechno, protože právě teď lidstvo musí spolupracovat více než kdy jindy. Čelíme ekologickým změnám – změnám klimatu, nedostatku potravin, epidemiím, okyselování oceánů. Vše toto hovoří o tom, že přišel nejnebezpečnější okamžik v dějinách lidstva. Přišli jsme s technologií, která nám umožňuje zničit naši planetu. Ale dosud jsme nenašli způsob, jak ji opustit. Zatím máme jen jednu planetu a proto musíme spolupracovat při její ochraně. „- Pokračuje Stephen Hawkins.

Podle vědců, je nutné bourat bariéry mezi zeměmi, a ne je stavět. Na to, aby se to mohlo zrealizovat, musí si lídrové zemí uvědomit svůj pokles. V dnešní době se množství zdrojů nachází pouze v rukou malého počtu obyvatelstva, a proto by se měli učit rozdělit se o ně. Mizí nejen pracovní místa, ale také celé industrializace. Proto je nutné pomoci lidem rekvalifikacemi a podpořit je finančně je v tomto období.

V případě, že se země nedokážou vypořádat s velkým počtem migrantů, musíme podporovat globální rozvoj – jediný způsob jak zajistit, aby migranti pochopili, že prosperující budoucnost, kterou hledají, je pouze v jejich vlastní zemi.

Stanovisko člověka, který má mimořádnou inteligenci, je třeba brát v potaz. Vždyť nyní jsme příliš zahledění do sebe sama. A i proto, abychom zachránili život na této planetě, je nutné aby každý změnil svůj postoj k ní a druhým lidem.


Zdroj

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>