home Praktické rady a nápady, Text, Zábava Slovenská maminka napsala úžasný vzkaz pro všechny bio-matky: „Je mi z vás do smíchu“. Toto si určitě přečtěte

Slovenská maminka napsala úžasný vzkaz pro všechny bio-matky: „Je mi z vás do smíchu“. Toto si určitě přečtěte

Tak jak se mění svět, mění se i lidé a výchova dětí. To, co bylo před lety normální, je dnes nebezpečné a nepřípustné. Tento vtipný status napsala jedna z maminek, která říká, jaké to bylo mít dítě před pár lety a jaké to je mít dítě nyní. Zde je jeho celé znění. I když se zdá být dlouhý, určitě stojí za přečtení.

Pro všechny „biomatky!“ Konečně něco, co se dá číst! Jsem zděšená, úplně nejvíc z maminek dnešní doby. Děkuji mému exmanželovi za tu nehodu, kterou způsobil před čtrnácti lety a jejíž výsledek je mimochodem dokonalý … Že to bylo v době, kdy jsem byla mladá, hloupá a neuvědomělá, když jsem neřešila nic, jen jsem se těšila, kdy si budu moci obléknout rifle na šle. Krásně to časy.

Výbavička spočívala z dupaček, košilek a čepiček, postýlky, kočáru a fusaku a tří lahví s dudlíkem. Když se mi narodil ten můj malý prudič, na trhu byla jediná kniha o matce a dítěti s orientačními tabulkami, kdy může jíst banán a maso a rýži. Internet chválabohu, ještě nebyl v plné palbě, klasické kontroly u lékařky, bylo třeba očkovat. Jasně, pich sem pich tam, dítě mi nezdebilnělo, antibiotika jej nezabila ani fimóza ho nesnesla ze světa.

loading…

Dětskou výživu jsme vařili doma, z pěti kilo jablek a kila cukru jsem mu naklohnila na pololetí. Brambor s mrkví, uvařený za neuvěřitelných sedm minut, příprava oběda dohromady 10 minut. Můj syn žije, je zdravý, krásný, moudrý, už i chlupatý, skutečně je bez závady. To jen tak stručně na okraj. Jdu k věci.

Psal se rok 2001. Teď, když poslouchám těhotné ženy .. K* va, co to je? Co těhotné – to je ještě snesitelné, ale maminky, co mají mimina hlavně po 30-tce, ty vole, tak to je pořádný záhul.
Vyhýbám se debatám s nimi, protože bych se dostala do konfliktu.

Nehledě od strašně životu nebezpečných povinných očkování, které hromadně bojkotují již ve třetím dni těhotenství, kdy se již mimochodem začíná velmi aktivní příprava na dítě přes google. Každého osobní názor … Já píšu ten svůj, kdybyste mi tu chtěli dávat kázání, kolik chemie je v očkovacích látkách …

Kdybyste neměli internet, víte tak ho*o a dáte si dítě očkovat i vakcínou pro čivavy. Když ho očkovat nedáte a svědí ho zarděnky, pak jsem zvědavá na vaše přesvědčení …

Ale ne o tom jsem chtěla. Vrátím se ke třetímu dni těhotenství, kdy už druhý pásek na testu zcela zmodrá.

Čtení recenzí na kočárky, nejlepší, nejnovějšího typu za tisíc eur, což je velmi praktické a ekonomické, vzhledem k tomu, že tam dítě bude půl roku. Dále by bylo velmi hodně, aby mělo křesílko, nejlépe vibrující a samokrmící a hlavně z nezávadného materiálu. Nejlépe z BIO stromu z deštného pralesa, ať nezvětrá.

Lahví s dudlíkem minimálně 11, protože však budu taková unavená, že to se nebude dát stíhat mýt. Zapomněla jsem na sterilizátor na láhve, ten je velmi důležitý a ještě jeden zvláštní, na dudlíky. A o těch vysílačích s kamerami nemluvě, zvláště je-li dítě v pokoji cely čas s námi, je třeba mít i senzor pohybu a dýchání, je třeba být v permanentním stresu během celého dne, kdy se dítě ve spánku pohne.

Dále je třeba sledovat každý den novinky na netu a číst, co je škodlivé ve vzduchu, ve vodě, v jídle, ve vlhčených ubrouscích, všude. Pozor, bakterie! Nastává období přikrmování. Ostře sledované etikety na vámi oblíbených polotovarech. OMG, samé éčka, jdeme na BIO.

Vše musí být BIO. Duchaplné diskuse na maminkovských fórech. Když čtu větu: „Ahoj mamule, malinká má soplík a stále kňourá, co poradíte ??? Ahojkyyyyy“ Co ti j ** e? Však ji odsaj nos a hlavně pochop to děcko! Ty když máš sopel, tak jsi taky nasraná. Úplná chuťovka je pak pro mě: „Koupila jsem malé bioplienky, takové z plátna …“ No, to je na mrtvici.

BIOPLIENKY ?? WTF ?? Jakože bio, že doma si vyvinu konopí, usuším, vymlátím, utkám a ušijeme, jo? Můj ty bože, ženy, a pak maminka zaperlí, že: „Neřebaluj ještě malou, vždyť ten pásek na pampersky nezmodral, to vydrží i 6 hodin.“ Ale žereme bio jablka, protože mají etiketu. Pak hromadné nářky, jaké je strašně drahé mít dítě – no bodejť by nebylo, když vám některým BIO hrabe. Doba je možná vyspělejší, ale matky jsou mnohem línější usnadňováním si života, soustředěním se na číhající nástrahy se okrádáte o zážitky.

Pamatuji si, jak jsem šlehla plenky na vyvářku a vytáhla kapesníky. Zbytečně se pohoršujete, že někdo na fb napíše, že v tubičce od dětské výživy našel plíseň, že když dával někdo dítěti výživu s masem a brokolicí, najde tam vlas, že Marťánci dětem nepomáhají. Jste to ženy vy, co si děláte takový život. Jdete a koupíte. Vibrační křesílko? Na co?

Posadím na gauč, dám pod něj polštářek a dobré. Sterilizátor? Na co? Proplachujte horkou vodou. O nevím jakých značkových pos * ných lahvích ani nemluvím. Ne vždy je všechno cool a trendy zdravé a správná volba. Se*te na bioživot a mějte děti občas poblinkané, zasoplené a špinavé od písku. Nepanikařte, když sní malou housenku. Tím vším kolem se ubíráte o obyčejnosti života.

To mě jen tak dnes napadlo. Že bioplienka … pro biohovno … nebo snad pro mír na zemi? Amen. “

Pokud se vám příspěvek „akční“ maminky líbil určitě ho sdílejte s vašimi přáteli.


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

122 thoughts on “Slovenská maminka napsala úžasný vzkaz pro všechny bio-matky: „Je mi z vás do smíchu“. Toto si určitě přečtěte

 1. Takový naštvaný výkřik do tmy. Mamince rozumím. Nicméně na každá matka, která se zajímá o zdravou stravu a výživu (ne, ne s příchodem dítěte, ale dávno před tím) má doma flašky (kojení? co? moc bio?), senzory a monitory a řeší fleky od písku. Ne každá taková vysedává na fórech a dokonce takové maminky někdy i odloží potomka k pohádce, aby si mohly přečíst zbytečný článek netolerantní ženy. Peace! OMG! 😛

   1. K používání zdravého selského rozumu není potřeba tolik sprostých slov, každá maminka chce pro dítě to nejlepší a každá si na to nakonec přijde. Jo, a mimochodem v minulé době toho bylo víc, třeba všude smeťáky a nikdo z toho nezdechl.

   2. Pozor. Autorka podle mě nebyla nikdy těhotná a otázka jestli je to vůbec ženská.. Tady v tom článku je splácáno páté přes deváté. Absolutně bez hlavy a paty.. To co zde popisuje za biomatky.. TAk takhle biomatky nefungují. Toto je článek proti někomu, kdo je histerická a polobláznivá skupina.. Tedy pochybuji, že taková sorta vůbec existuje.. Ten článek je nesmysl.

    1. Naprosto souhlasím. Četla jsem článek a totálně nechápu, co tím mělo být řečeno. Dotyčná jede něco odtud a něco odtud. Věty typu:my jsme to taky takhle dělali, my jsme taky dávali…a žije 🙈 mi už lezou krkem. Buď se chci zabývat tím, co mé dítě jí, nosí atd. a pak do toho může být okolí ho.no a nebo jsem v té skupině, že nic neřeším…a to je jako dobře? Každý, ať si jede dle svého, vždyť na to máme právo😉

 2. Autorka je úplně mimo a háže do jednoho pytle všechny možné výstřelky a obavy současných maminek. To, co autorka řeší v článku by všechno zároveň rozhodně neřešil jeden typ maminek…a ještě k tomu s oblibou nazývaný “biomatka”. Biomatka se, podle mě, snaí hledat co nejpřirozenější a nejzdravější způsoby péče o dítě a jeho výchovy…takže asi nebude řešit 11 dudlíků nebo vibrující křesílko.
  Každá maminka, která si zjišťuje informace, je prostě vědomá matka, která přemýšlí kriticky, hledá nové trendy. Nechceme, aby naše dítě “přežilo dětství”, ale chceme pro něj to nejlepší.
  Autorka závidí a pohrdá vlastně nad celou dnešní společností, která je prostě informační a komunikační společností!!

  1. nechci Vám nic říkat ale ona těch 11 dudlíků atd… co vy jste zmiňovala myslí jen obrazně. Ale to biomatka jako vy nemůže pochopit a zároveň musím říct že i když jsem jen obyčejný NEbio chlap tak je mi upřímně líto vašeho dítěte, já osobně tyto matky typu ne to nesmí jíst, ne on se nesmí ušpinit, taky nemám rád ale to že jste opět další biomatka je Váš problém

   1. Mario. Vy jste vůl. Tohle tu paní ani nenaspala. A jak můžete napsat, že je vám líto dítěte paní. Ani nemůžete vědět jak ho vychovává. Takovou kravinu snad nemůžete ani napsat. Ten článek je hovadina.. Je to splácané páté přes deváté.. Nemá logickou patu. Tam paní řeší dohromady co biomatky z větší části odsuzují a ona je ková, že takové jsou. Ten článek je hovadina.

  2. Jenom maminka zahleděná do svého názoru z tohoto článku usoudí,že ty její přib-blé názory a chování jí někdo z nás může závidět.Je zde poukazováno hlavně na to,že místo,abyste doma jídlo uvařili,sedíte tři dny u internetu,abyste zjistili,co je nejvíc zdravé,prospěšné,BIO a IN.Tím ztrácíte čas pro děti a zážitky.
   NÁM STAČIL SELSKÝ ROZUM NA TO,ABYCHOM TO POZNALI A HLAVNĚ JSME SE NEBÁLI KOLEM DĚTÍ MÁKNOUT A NĚCO JIM OBĚTOVAT.Musím ale říct,že tyto matky bych neoznačila jako BIO,ale jako slepičky.
   Musím říct,že znám některé BIO matky a ty se snaží navracet ke kořenům,jen to některé bohužel ženou do extrémů.Takové jsou ale ve všech kategoriích maminek.

   1. Přiblblý článek o prskající náně. Která pouze závidí, že dnes jsou informace dostupné a za ní nebyly. Ani jsem to nebyl schopný ty zpatlaniny dočíst dokonce.

 3. Paní má trošku omezený názor. Njn Češi co vypadají o 10 let starší než na západě a chlapi s pupkem u piva nám budou kázat :))

  1. Komu nám? 😀 Já zas miluju Čechy co píšou o Češích jakoby k nim nepatřili 😀 To mě vždycky dojme… Jak ubohé 😉

 4. Je sice pravda ,že některé maminky ,hlavně ty ,co na to mají ,se snaží dát svému dítěti to nejlepší . Ale ruku na srdce to chce každá máma . vychovala jsem 3 děti a to ještě mnohem dříve ,než před 14 lety . Nechápu proč paní tak šílí s toho ,že dnešní maminky to mají jinak nastavené. Moje babička taky rodila na poli a dvě hodiny po porodu klidně okopávala brambory dál ,ale to neznamená,že půjdu rodit na pole . Kdysi byla větší úmrtnost dětí hned po porodu atd ,a to se žilo daleko zdravěji a všechny potraviny byly BIO . Pokud paní krmila své dítě půl roku starou přesnídávkou ,je její volba ,já bych to neudělala ani před 30 lety ,kdy jsem měla děti. Byla bych v tu dobu moc ráda ,kdyby byla v obchodech nějaká normální strava pro batolata ,ulehčí to práci . Takže vaše vulgárnosti na adresu starostlivých mamin si nechte od cesty , Dnešní doma umožní houpadla a jiné vymoženosti ,kamery ,bio potraviny , látkové pleny atd a proč né ? Taky jsem nekoupala děti v neckách jak babička. Každá máma chce pro dítě to nejlepší a doba se mění ,asi taky nekoukáte na černobílou televizi s úhlopříčkou 30 cm …A o tom to je. Starejte se o to aby váš chlupatý syn nadále papal domácí stravu a stůjte u plotny jak dlouho chcete a svůj názor si klidně trubte do světa , Je to hrozná blbost co píšete asi závist?

  1. Vůbec jste nepochopila co paní píše.Já vychoval dvě děti za komunistů.Dvě vychovávám dnes.Tenkrát i dnes singl.Snědený písek,bobky od pejska (prý bonbony.Oloupaná a snědená omítka,uhlí v puse a další lahůdky včetně pití vody z louže.Desítky modřin i rozbitá hlava či odřená kolena.Ani tolik diskutované očkování z nich dementy neudělalo a ani nikoho neznám.Tohle by mělo být součástí dětství a růstu.Přirovnat to k porodu na poli nebo nebo černobílé tv.je opravdu ubohé.Stejně tak jako jsou ubohé děti vychovávané takovými matkam.Jinak jsem chlap a dětem vařím den co den,nedám jim něco co bych sám nedal ani psovi jen proto,že to dělá tolik lidí.Lidí kteří raději sednou k PC,dětem pustí druhý a nemusí nic udělat.Jinak půl roku zavařená přesnídávka není o nic nebezpečnější než dnešní přesnídávky s životností klidně dvou let plných chemie.

     1. Toto musela psát uplna kráva 😀 rekla bych, ze tomu moc nerozumíš.

   1. Článek je stupidní. člověk co to psal nemá vůbec šajn co to plácá za kraviny. To co píše nejsou biomatky, protože to co je popisováno biomatky absolutně nedělají. To dělají nějaké cynické polodementní maminy. Jinak mimochodem chemii v potravinách člověk musí sledovat. Aspoň základně. Ono děti budou zdravé a v pohodě. Ale ve 40 letech začnou problémy a potom vám mohou poděkovat.

 5. Nezlobte se,
  ale tento clanek je
  neskutecne hloupy. Ja se za biomatku nepovazuji, ale vas text je jen agresivni a trapny utok na matky, ktere se rozhodly pro jiny zpusob zivota nez vy. Uvedomte si, ze platit za bio potraviny a kupovat biopleny asi nebude trend, ale snaha udelat pro sve dite to nejlepsi. Kvalita potravin se vseobecne zhorsuje. Kdyz jsem byla mala, bylo u nas doma skoro vse v bio kvalite. Dnes tomu tak bohuzel neni. A plenky? To je vseobecne obrovska ekologicka zatez…Smekam pred zenami, ktere se rozhodnou pro prani plen a ze sve smesne
  materske kupuji bio potraviny.

  1. Milá Lenka, ja nie som odborník na výchovu detí, hoci otcom som.
   Som však odborník na chémiu a môžete si byť na 100% istá, že ak ste vyrastali v 70-tych, 80-tych, alebo aj v 90-tych rokoch, tak úroveň chemizácie bola výrazne vyššia, ako dnes.
   Kvalita potravín sa všeobecne ZLEPŠUJE a to prudkým spôsobom….napriek všeobecnej mienke.
   V bio kvalite, keď ste boli malá, bolo len to, čo ste si dopestovali/dochovali na svojom dvore…. aj to len možno… a v malej miere… verte mi.

   1. Nemyslím si, že úroveň potravin z hlediska chemie byla v 80tých letech horší. Tehdy se ještě+ vyráběly a kontrolovaly potraviny podle čs. norem,které byly v řadě případů přísnější než ty EU, které se uplatňují nyní.
    Ještě k původnímu příspěvku: Některé současní maminky to skutečně přehánějí se sháněním informací, takže jim pak ani nezbývá čas se dítěti dostatečně věnovat, nebo z úzkostlivostí o potomka mu nedopřejí prožít aktivní poznávání světa. Vždyť opravdu platí – “co Tě nezabije – to Tě posílí”. Každé mládě se naučí nejlépe vlastní zkušeností překonávat potíže a přebírat za sebe přiměřeně věku odpovědnost.

   2. Miroslav bože prosimtě co to tu meleš za neuvěřitelný ho..na , že dneska se jídlo zlepšuje?? si fakt odborník na dvě věci a nebudu je tu psát jelikož budu zatím slušný ale oni tě napadnou … takže jestli ses odborník tak moc dobře víš kam dnešní kvalita spěje jelikož si ten odborník takže si součást toho procesu takže PROSÍM nech si ty kecy že je něco zlepšováno neskutečně si mě rozesmál a zároven nasral jak tohle může někdo napsat … takže di radši někam ty ODBORNÍKU 😀

 6. Vtipně podané! Akorát nesouhlasím s těmi lahvičkami, biomatky většinou kojí minimálně do patnácti 😀

 7. 😁😁 no to jsem se pobavila,dekuji 😂😂 nejhezci bylo očkování pro čivavy a sní malou housenku. Mám 2 děti a téměř ve všem s Vámi souhlasím 😊

 8. Naprosto souhlasím,dnešní maminky jsou neschopné vychovávavat děti,rozmazlený,líný,musí mít všechno než vůbec se rozhodnou dítě mít,za nás byly těhotné v 18 a uměly se postarat,manžel většinou na vojně,vyvařely jsme pleny na hrnci,žehlily i košilky,začínaly jsme z ničeho a byly to pro nás nejkrásnější chvíle,žíly jsme jen dětma,dnes nic nedělají a stále jsou unavené.Co budou říkat v 50 letech.

  1. To, že jste byla v 18 těhotná s vojákem a měla holou pr.el, je Váš problém. Vy tomu říkáte život, jiní horor 😄!

   1. NECHÁPETE A NEBO NECHCETE POCHOPIT ( VAŠE PRARODIČE VYROSTLI BEZ OHROMNÉHO MNOŽSTVÍ DNEŠNÍCH ZBYTEČNOSTÍ VE ZDRAVÉ LIDI, ŽE ?) , OTÁZKA IQ

 9. Uplne se ztotoznuji s pisatelkou,chudaci deti,ja vychovala dva kluky,bastili vsechno a jsou z nich chlapi a bio,co to je,v nasi zaneradene zemi

 10. Mně to přijde vulgární. A není to podle mě o biomatkách, ale o konzumu! Co znám údajné “biomatky” ze svého okolí (a mám to stejně), tak spíš hledí na ekologii, trvale udržitelný rozvoj a co nejmenší zatěžování planety. Takže si sice berete “do huby” biomatky, ale v článku kritizujete konzum a komeri (a s tím naprosto souhlasím!). Ano, není třeba tuny serepetiček, které nám usnadní život, není třeba moderních vymožeností k dosažení spokojeného dítěte, dá se pracovat s málem, navařit vlastní výživy místo předražených kupovaných, atd, ale pletete si pojmy! A to, že díky moderní technice, jsou lidé informovanější a svobodně (zatím a naštěstí) se díky mohou rozhodnout, jak s informacemi a se svým životem naloží, to vnímáte jako problém…vážně? Přijde vám lepší nebýt informován, nesmět se rozhodnout a vše poslušně s nevědomostí přijmout? V navážení se konzumu s vámi naprosto souhlasím, ale biomatky vám očividně leží v žaludku a máte s nimi problém, ale rozhodně to nesouvisí s tím, o čem jste psala..

  1. trafena hus zagagala? dufam ze nie a je to iba prvotne rozhorcenie… sam som vychoval moje dve male deti, manzelka zomrela pri porode druheho a nepotreboval som internet ani ostatne sracky… vola sa to rodicovsky instinkt. mimochcodom obaja su zdravi, dcera ma dve vysoke skoly, syn jednu a obaja su uspesni… lenze v dnesnej dobe sa niekto len dotkne bio, veganov, ci buzikov a uz je ohen na streche. nie je to iba o dobe, je to o ludoch ako v tej dobe ziju. je to iba moderne. fotky deticiek na kazdom rohu, maju vytvorene fb profily skor nez vedia hovorit. kazda kaviaren je narvana mamickami s kocikmi a parky su prazdne. ano dnesne mamicky su rozmaznane , vecne unavene z nicoho a lenive. radsej sedia za pocitacom a dietatu daju tablet aby sa mu nebodaj nemuseli venovat. nikto ich tu vsak nehadze vsetky do jedneho vreca, ale zial takato ich je vecsina… takze netreba vsetko hned brat osobne. obcas sa treba povzniest a pousmiat aj nad takymto clankom, alebo skusit napisat vlastny, co je mozno lepsie , nie vsak lahsie, nez iba kritizovat 🙂

  2. Přesně v článku dochází k pletení pojmů s dojmi, celý článek mluví o konzumu ale přitom napadá matky které konzumem nežijí uspusobuji svůj život tak aby jej nepodporovali…

 11. Vážená maminko. Gratuluji Vám k úspěšnému rodičovství. Jsem tátou dvou krásných dětí a nejsem zastáncem konspiračních teorií. Váš článek jsem dočetl, až k pasáži o očkování a ztratil jsem o další pokračování zájem. Můj starší kluk neměl tolik štěstí, jako ten Váš s hned v prvních měsících života, bezprostředně po očkování, dostal svůj první epileptický záchvat. S touto sviňskou nemocí bojujeme celá rodina již několik let a jsme častými zákazníky na neurologických klinikách, kde se vyskytuje, až podezřele mnoho podobných případů. Mimochodem, náš syn nebyl, na radu lékařů, dále očkován. Toto je moje osobní, internetem neovlivněná zkušenost…

 12. Nazdar nejsem Bio matka protože bio je slovo které na oplanetě není možné používat natož vypěstovat a mám ptáka a koule , jsem rád že si můžu přečíst že má někdo zdravé dítě už to ovšem nemůžu říct o těch co štěstí neměli ovšem to je život někdo se narodí někdo umře někdo je zdravej někdo nemocnej každej jak si zaslouží , nicméně tento článek je pro někoho jako jsem já zbytečnej ,protože jsem narazil na někoho kdo si myslí že je svobodnej že se nestará o sled okolností jen chce být zajímavej jak žije úžasně jednoduchej život 😀
  Mimo jiné “Můj syn žije, je zdravý, krásný, moudrý, už i chlupatý, skutečně je bez závady” tento úryvek z článku ještě není důkaz že se dožije aspoň 50 let ve zdraví(pro informaci existují lidé co se dožijí i 100 let a dojdou se i vyčůrat bez pomoci) ,protože to co zaseješ to sklidíš a že bude mít kde žít 😉
  Doporučuji vyzkoušet papat rtuť po trošičkách člověk furt žije než zešedne a vydá se na cestu do nekonečného vesmíru 😀
  jsou totiž jedy a jedy a je tu i odpovědnost zamyslet se nad tím co dělám protože moji předci bojovali za vše zbraněma , já bych zbraň nevzal do ruky protože si nemyslím že násilí plodí mír 😉 tím chci říct že dřív lidi nepřemýšleli někomu to bohužel zůstalo někomu bohudík né 😉 v tom článku je tolik věcí co bych rád probral ale je to zbytečný nehodlám kázat hodlám žít tak jak chci a jak to cítím jestli se to někomu nelíbí ať mi prdel políbí 😀

 13. Nepochopil jsem .. vyčítáte dnešním maminkám dobu, která přinesla internet jako zdroj informací ? Vy byste si ty informace neopatřila, kdyby tehdy byla ta možnost ? Nebo jim vytýkate, že chtějí pro svoje děti to nej ? Podle mě jste napsala snůšku blábolů. A to jsem chlap.

 14. Konečně moje řeč,nejhorší na tom je,že Vás matky neberou,životní zkušenost,kterou chcete předat maminky neberou,napsala jste to pěkně česky,tak to cítím i já.Děkuji za to psaní!Drgová V.

 15. Úžasně jsem se zasmála.Napsáno pravdivě a vtipně.Také mě dnešní maminky se…u.Ukáže se jim carka na testu a běží na mateřskou.Ja pracovala v provozu tiskárny a do 8 měsíce.Na nic nemají čas,přitom jidlo detem kupují,pleny mají papirove.

 16. No potěš pánbůh! Co tím článkem vlastně autorka chtěla hodnotného sdělit? Informační hodnota nulová, řekla bych, že to, co se popisuje v článku nemá s bio nic společného, to jsou spíš techno výdobytky civilizace, stejně jako autorka. Připadá mi, že autorka musí být nejmíň šedesátnice, a ne matka 14ti letého syna! To znám od svých rodičů v důchodovém věku, jak bylo dřív všechno fajn a dneska je všechno na nic, taky podle nich dělám všechno blbě, pokud je to jinak, než oni byli zvyklí! Proč jsou jen staří tak netolerantní, ne všechno nové je zavrženíhodné a všechno staré v pořádku!

 17. Prilis nechapu, co vedlo autorku k napsani takoveho clanku. V textu bylo sice pouzito spoustu hvezdicek, ale po doplneni slov, ktera misto nich byla myslena na me sdeleni pusobilo dost hrube, misty az vulgarne. Pokud se nam neco nelibi,tak to lze vyjadrit ve vsi slusnosti a jestli ma autorka problem s dnesnimi maminkami, tak se s nimi bavit nemusi. Sami si vybirame okruh lidi se kterymi travime svuj cas. K oznaceni bio matka, kdyz vezmu v uvahu, ze jeste pred dvaceti lety si na vesnici lide pestovali plodiny sami a porovnam to s ovocem a zeleninou, ktere koupime dnes v obchodech, pak bych za bio matky oznacila spise generaci nasich maminek. Autorka take narazi na fakt, ze mnoho zen ma dnes prvni dite az po tricitce. Vzhledem k narustajicimu prumernemu veku populace a zpusobu zivota mi to prijde primoumerne. To, ze poceti sveho syna jeste po nekolika letech oznacuje za nehodu mi prijde take zarazejici, ale nejsem opravnena duvody jakkoli posuzovat.

 18. Váš styl vyjadřování není vůbec vtipný, jak si myslíte. Podotýkám, že já děti nemám ani zatím neplánuji takže do vámi kritizované skupiny nepatřím, ale co je vám vůbec do toho jaký si kdo kupuje kočárek? ? Asi se musíte v životě hodně nudit. Je mi vás trochu líto.

 19. Když už někam píšete článek, který mají číst lidé, tak si ho po sobě prosím vás přečtěte. Hrůza. Obsah taky za moc nestojí, až na to, že by si matky měly hlavně užívat své děti. Jinak pro mě zbytečně vyhozený čas.

 20. Maš pravdu, ja som takto vychovala 5 deti a ani jedno nie je chore, postihnute. Už maju aj oni deti. Jedna vychovala dieťa prve v super starej dobe bez internetu a teraz ma po 18 rokoch ďaľšie a neviem kedy spi, lebo stale čita tie kraviny na internete a pozera sa či mala dycha

 21. Pěkně napsané, tož já koupila po jednom dítěti kočár (značku fakt nevím) za 1900, odvozila v tom své dvě děti a pak ho ještě za 500 střelila 🙂

 22. Já bych jen tak …. Ať už se o ně staráte tak či onak. Vychovejte prosím z kluků muže a z holek ženy….
  Zdá se že se to totiž začíná jaksi děsivě obracet. A prosím pokud chcete reagovat tak jakkoliv ale řeči o tolerantnosti a právech si když tak nechte až pojedete na návštěvu ….. třeba do S. Korei.

 23. Krásně napsané a souhlasím…. sice křesílko, které vibruje mám, koupila jsem ho u dcerky a sem tam dávám i syna, ale vibrace nezapínám a jinak jídlo vařím doma a jediné co kupuji jsou ovocné příkrmy a jak dcerka (2 roky) tak i syn (11,5m) se jim nic nestalo….na doma děti balím do látkových plen, ale na ven jim dávám jednorázovky…..a navíc ono je napsáno, že to je bio, ale když si vezmete něco co není bio a podíváte se na složení tak je to úplně stejné, akorát je to rozdílné v etiketě a v ceně. Jo a jinak děti mám očkované a zvládli to bez problému.

 24. Tak tohle je zase jednou výkřik do tmy. Možná by to chtělo ujasnit si cíl a záměr, než se pustím do psaní, jinak se poplete obsah, vytratí smysl a zbude jen spousta sprostých slov a nadávek vlastně na všechno. Připomíná mi to důchodce vzdychající po “starých dobrých časech”. Paní asi potřebovala jen “upustit páru”, jinak si neumím vysvětlit proč by spojovala dohromady pojmy jako “bio/bio matka, dudlík, flaška, Pampers a vibrační lehátko”.. Opravdu nerozumím a vlastne jsem se nedočetla, proti čemu tak usilovně bojuje, snad proti internetu? Protože význam slova bio jí evidentně zůstal skryt.

 25. Teda,ja nestacim zirat.Kazdy ma svuj nazor,ale nadavat do krav,to jste se tedy Martino opravdu predvedla.Mit deti neznamena vychovavat podle dnesniho trendu bio.Lituji dnesni male deti,rodice jim cpou samou bio mrkev,mleko a dalsi ..,myslite si,ze v dnesnim ovzdusi je neco BIO?.Drive jsme jedli mrkev z pole i s trochou hliny,lezli jsme k sousedum na lusky,zadny mobil nebyl a taky jsme vyrostli a urcite jsme byli zdravejsi a meli jsme vetsi imunitu.Dnesni rodicovstvo by nejradeji deti vychovavalo ve skleniku,aby nahodou nechytilo rymicku!! Ted “preleti vlastovka” a uz je dite nemocne.Nerikam,ze je vsechno spatne,ale nic by se nemelo prehanet.

 26. Souhlas s clankem,dnesni maminky by se mely zamyslet,co je dulezite.Hlavne je dulezite mit na deti cas a nesedet stale u internetu.Fakt jsem si to rada precetla.Sice neco prehnala,ale jinak souhlas

 27. Super článek! Mému synovi bude 30, taky přežil očkování, brambory s mrkví a ostatní jídla a nevypadá postiženě ani nemocně. Tehdy se nic takového neřešilo, nechodilo se ani na ultrazvuk a na kontrolu jednou za měsíc. Byla jsem klidná, nikdo mě nestresoval, že se dítěti může stát to a to a že tohle je jedovaté dneska a tamto bude jedovaté zítra. S kámoškama co měli mimina, jsme si navzájem předávaly oblečky, co nebylo k sehnání jsme si ušily. No stres!

  1. Ona take bez ultrazvuku a vysetreni byla vetsi umrtnost. Takze to mi neprijde zrovna jako dobry priklad. Kdybych rodila v dobe, kdy nebyl UZ, ani ja ani muj chlapecek by jsme nemeli sanci prezit a bez urazky myslim, ze pokrok ve zdravotnicke technice jako prirovnani k tomuto clanku opravdu nepatri.

 28. Boze! Konecne! Konecne je tu nekdo s rozumem kdo to napsal! Huraaaa existuje jeste nekdo normalni!

 29. jj, každé ráno se bavím, když vedu svoje dítě do normální školy kolem eko bio soukromé školky, kde na parkovišti bio matky v batikovaných hábitech tahají ze svých luxusních land roverů své eko bio děti….

 30. Některé věci z článku vnímám podobně, ale proč ty vulgarimy? To zase na dnešní době štve mě. Kdysi by se takový článek na veřejnost nedostal (když už teda srovnáváme). 🙁
  Opravdu mě velice baví komentáře maminek, které jsou úžasně nad věcí a tvrdí, jak to dobře dopadlo. Vždyť dítěti je xy let, je živé a “zdravé”. Ale co bude za dalších pár desítek let? Těžko říct. A ono to, zda dítě onemocní (ať už po očkování nebo kvůli dlouhodobému nacpávání toxiny z potravy) nebo ne, asi těžko ovlivníte. Někdo je náchylnější. Zas tady můžete vést debatu na téma přirozený výběr. Ale která matka si asi řekne, že její dítě je teda ten slabší kousek a má být vyloučeno?
  Já jsem vyrostla v 80. letech, kdy se nic takto neřešilo. Mám alergii, astma, od 20 let žaludeční vředy a hyperfinkci štítné žlázy a jsem neplodná…Samozřejmě je těžko říct, čím to je nebo není. I moje máma dělala ve své době vše, aby její děti byly zdravé. Jenže v té době skutečně dost informací chybělo…
  Další věc je, že kdysi – za našich babiček – sice nebyly Pampersky a sterilizátory, ale žilo se víc pohromadě a tudíž málokdy byla žena s malým miminkem úplně sama. Pomáhala jí rodina – babičky, prababičky, sestry…Toto dnes moc nefunguje, neboť babičky mnohdy ještě pracují a prababičky jsou nad hrobem či už pod drnem, protože se rodí ne v 18, ale klidně ve 35…
  Každá doba má své klady a zápory a bylo by podle mě pošetilé nevyužít dostupných možností, abychom se s těmi stinnými stránkami lépe poprali 😉

 31. S ženou jezdíme poměrně často po akcích, kde se snažíme maximálně napodobit život za dob husitských válek. Našemu synku jsou téměř tři roky a v tábořišti se občas dostane do kontaktu s biopopelem z ohniště, běhá bos po trávě, kde se semtam spálí velmi zdravou biokopřivou, je denně olizován naším biopsem a a ve stanu s námi spí zavinut v ovčích biokožešinách, po nichž nezřídka špacíruje biomravenec. Podle našeho obvoďáka je dítě činorodé, zdravé a zatím díkybohu bez alergií. Žvatlá a sbírá zkušenosti, zážitky a sociálně interaktuje s ostatními dětmi.
  Omlouvám se světu, že nejsem ochoten jít s dobou a odložit své dítě do dětského koutku, zatímco se budu rozčilovat v obchoďáku u regálu nebo v kavárně u latté s ostatními maminkami o tom, že pomazánka kterou se chystali dítku poskytnout k svačině, obsahuje mletý paznehty, brouky a prasečí sopel. Mea culpa, že radši spím u našeho dítěte, můžu se kdykoli přesvědčit, zda má respiraci v pohodě a nemusím ho obkládat elektronikou jako ležáka na LDNce.
  Skromná rada na závěr, pokud chcete opravdu plně chránit svoje drahé ratolesti přede vším a za každou cenu, potom byste nejspíš měli na stáří počítat s jedním pokojem navíc…nebo si miminko nechte zaletovat do igelitu, jedině tak máte jistotu, že se k němu všechny ty ošklivé věci nedostanou.

 32. Smutné, co autorka dokázala splácat. Nezasmála jsem se ani jednou. Nebylo čemu. Spíš mě vyděsil styl psaní, ještě více obsah hodný úrovni ne úplně nadaného středoškoláka a lidé, kteří obsahu tleskají. Lidé, kteří neshánějí informace, nezasazují je do souvislostí, to je v podstatě tragédie. Pokud takovýmto stylem přemýšlí většina lidí, tak to abych se dala na modlení, protože lepší už to na světě, díky lidem líným přemýšlet, nebude.

 33. Souhlasím rodila jsem před 19 leta a tet před 4 lety. A ano je to rozdíl kluci jsou o 15 let 😀 ale dělala jsem vše stejně jak tehdá a funguje to i bez značkových lahví a jiných vychytávek ( jakože vychytávk).A přesnidávky jsem dělala taky sama 😀

  ) :-D.Ale je fakt jiná doba no co už…

 34. Agresivní, netolerantní, popletené, primitivní, zbytečné…. on se ten internet dá využít i ke vzdělávání. ……Nelze vymazat ten obraz, kdy mi syn ve 13 měsíci života v nemocnici (po Hexe) umíral před očima.

 35. Výkřik(y) do tmy… Splácala prvoplánově “lidové” názory na různá témata, zastřešila to pejorativním termínem “biomatka” a opentlila to pár vulgarismy… Má to argumentační úroveň asi jako kdybych se šel zeptat borců do 5. cenové na reformu penzijního systému – názor na to budou mít samozřejmě všichni (jsme v Česku), ale s realitou to asi nebude mít moc společného. V tomto případě platí často osvědčené pravidlo – čím méně o něčem vím, tím vyhraněnější názor na to mám a tím silněji jej křičím do světa…

 36. Náhodou bomba paní má pravdu!!! A ohledně bio matek mi si pěstujeme doma chováme slepice králíky mladá už od doby když jsem přijela z porodnice tak lítá v tom nemám babičky, tatínek v práci. Je jí rok a půl zdravě se vyvíjí už krmí psi králiky sama slepice honí, pořád zamazaná. minulý rok se mnou dělala na zahradě no samozdřejmě nejvíce jí chutnala hlína Jsem zvědavá s čím přijde letos. Bio matky by se hlavně měli zamyslet nad tím že svým chováním jsou děti nachylnější k chorobám a že svým chováním zbytečně škodí zemi. Mi našli na půdě starou libertu mladá si nemohla stěžovat sporták bohužel nemáme libertu ale sousedka vyhazovala kočár po svých 3dětech a slouží. Na co nové? Liberta projede oranicí ve městě po nás každý se zájmem koukal, je velká prostorná. Takže mysleme i na zemi a reciklujme nekupujte nové na co.Děkuji

 37. S panísouhlasí. Myslím, že účelem jejího článku nebylo vměšováíní se do něčího soukromí, ale prosté sdělení jejího vlastního zdravého nàzoru. Pán, který píše o škodlivosti očkování je s nejvyšší pravděpodobností sám řádně očkován a nemá potíže a nemoc jeho synka vůbec nemusela souviset s očkován. Co se kočárku týče, myslím, že miimču je v něm určitě lépe, než zavěšenému v hadře, se zkroucenou páteří a inhalujícímu minimálně pot své matky. To není projev pokroku, ale návrat do dob dávno minulých, kdy kočárky nebyly. Hovgh, domluvila jaem.

 38. S paní souhlasím. Myslím, že účelem jejího článku nebylo vměšováíní se do něčího soukromí, ale prosté sdělení jejího vlastního zdravého nàzoru. Pán, který píše o škodlivosti očkování, je s nejvyšší pravděpodobností sám řádně očkován a nemá potíže a nemoc jeho synka vůbec nemusela souviset s očkováním Co se kočárku týče, myslím, že mimču je v něm určitě lépe, než zavěšenému v hadře, se zkroucenou páteří a inhalujícímu minimálně pot své matky. To není projev pokroku, ale návrat do dob dávno minulých, kdy kočárky nebyly. Hovgh, domluvila jaem.

 39. Někdy trávím čas čtením různých článků, abych si rozšířila obzory, občas se s něčím ztotožnila, něco mě mile překvapí, něco nadchne, něco rozzlobí… No a tento příspěvek, byl prostě ztráta času, plácání o ničem.. vlastně jo, plácání jedné ženy na téma “Biomatky”a tak mi to nedá, když už po druhý registruji tento VZKAZ u mých přátel na fb, abych se nevyjádřila. Nejsem “biomatka” a asi ani vzorně netřídím odpad, nic vlastního nepěstuji, jsem pro! očkování, jsem pohodlná, atd.. Nicméně znám pár takových “biomatek” a některé jsou úžasné a já je obdivuji a překvapivě mi ani svůj způsob života nijak necpou. Pravda, některé jsou zase až příliš radikální a děsí mě, ale to bude asi v lidech a je jedno jaký způsob výchovy si vyberu, vždy se objeví někdo, kdo mi bude cpát ten svůj správný a “ověřený” způsob. Každopádně i když tento článek má zajímavý potenciál, v obsahu je to matlanice všeho možného, a působí naštvaně, zaujatě s předsudky a snaží se cosi nepodstatného vykřičet do světa. A mohla jsem si tento komentář odpustit, ale nelze jen chválit a když už někdo takhle chce cosi veřejně psát, zaslouží si i nezaujatou kritiku … nejsem “biomatka”;)

 40. Možná byste si měla taky někdy sednout k internetu a něco si přečíst, protože tady michate jabka s hruškama. Evidentně jste si vzala od několika mamin to, co se vám zrovna nelíbilo a nacpala to do jedné. Slyšela jsem už hodně názorů, ale takovou slataninu teda nikdy. Pobavilo 😂

 41. Jestli Vám připadá jako záhul, že maminky mají dítě po 30-tce, tak to Vám snad musí připadat jako záhul úplně všechno. Život se nedá naplánovat, kamarádka se v 25 zasnoubila a začali plánovat svatbu a dítě, načež snoubenec 5 let umíral na leukémii. Měla si udělat dítě s někým jiným, aby pro Vás nebyla záhul?

 42. Tak se mi zdá, že většina lidí nepochopila článek ani z poloviny 😀
  Většina se pohoršuje nad vulgaritami a hraje si na intelektuály, ale vůbec nechápou záměr autorky. Podle mého názoru autorka obrazně a přehnaně reflektuje typické stereotypy a dává prostor k zamyšlení. Nejvíc se směju všem pohoršeným maminkám, které se obhajují i když by vlastně neměli proč (že by hlodalo svědomí?). Nejvíce se u článku nasmějí lidé, kteří situaci chápou a souvislosti znají. Ostatní by měli zveřejnění svého názoru ale aspoň zvážit…
  PS: Rostoucí důraz na čistotu škodí vývoji imunitního systému, děti jsou potom více náchylné k nemocem.

 43. Pěkně jsem se u toho zasmál a paní má pravdu. Bio matky to přehání v mnoha ohledech, ale je to jejich věc. Samozřejmě se tím značně prodraží vše od jídla přes vše ostatní. Všechno je potřeba brát rozumně. Já osobně jsem vyrostl v malém městě a bez “bio” a také žiji a žili i ti před námi. Tak hodně štěstí všem, ať bio nebo nebio – každý může mít svůj názor

 44. Snůška vulgárních blábolů nějaké zahořklé ženské. Bohužel v době, kdy měla syna, nebylo mnoho možností ani informací. Dnes už je to naštěstí jinak a každý má právo volby. Ať si každý žije, jak je libo a nechá žít ostatní.

  Jo, a biomatky určitě nekupují kočár za tisíc Eur alebrž děti zásadně nosí v šátku, víme? O následcích očkování by se dalo rovněž polemizovat.

  1. Moc hezký napsané.uplne souhlasim. Take bych to tak vystihla. Důležité je o věcech přemýšlet,informace hledat a rady brát,ale zdrave. Zkrátka zachovat si svůj selský rozum.

 45. Nevím, co mě pobavilo víc. Jestli článek, nebo komentáře 🙂 Sama jsem někde na půli cesty. Je mi přes třicet a jsem dva měsíce před porodem. Ve svém okolí mám několik “biomatek” mého věku, které mne děsí. Mají potomky ve věku 1-5 let, každý měsíc experimentují s modernější a zdravější metodou čehokoli, protože jim FB zrovna vygeneroval “nejúžasnější pokrok moderního světa”. Dodržují hypoalergenní programy, protože strýc z otcovy strany měl alergii na potraviny (dítě tedy nesmí do jednoho roku věku BIO jahodu ze zahrádky, ale dostává rajčatové příkrmy z obchodu s trvanlivostí rok a půl…). Razí bezplenkovou metodu, protože přece samy nejlépe poznají, kdy jejich ratolest bude močit a sugestivním “číííííí” je již od jednoho měsíce věku stimulují k vyměšování na povel. Rafinovaný cukr nahrazují stévií a zaručeně “přírodními” cukry vyrobenými v Polsku, ale kvalitní med od včelaře jim přijde škodlivý. A další a další. Posledním hitem je raw strava. No comment.
  Jsou kolem mě ale i kolegyně a známé o dekádu či dvě starší a ty mne děsí taky. Dle nich bych měla okamžitě přestat s jakýmkoli sportem (myslím tím i pěší túry a pobyt v aquparku), nesmím věšet prádlo, záclony, umývat okna, nosit nákupy, jíst nivu, pomeranče, moc sladké, smažené, pít jakýkoli jiný čaj kromě speciálních bylinných směsí určených pro těhotné… Musím užívat vitamíny pro miminko, každý měsíc chodit na UZ, absolvovat všechny dostupné testy a sebenepříjemnější vyšetření (i přes jejich zbytnost potvrzenou lékařem). Měla bych si již teď promyslet, do jaké školky dítě přijde, od kdy ho zapíšu na kojenecké plavání, rezervovat si místo na pískovišti…
  Nehaním moderní technologie. Sama čtu diskuze, občas si z nich vezmu informaci, nebo myšlenku k zamyšlení, občas narazím na dobrou radu. Nejvíc se ale snažím spoléhat sama na sebe, na instinkt, reakci těla a potomka. Nestresovat se, že nepřibírám podle tabulek, neotékají mi v týdnu xy nohy, nepostihly mě těhotenské chutě a nejlíp si odpočinu ve vaně s horkou vodou. Nehroutím se každý týden pod hrozbou nového “nebezpečí” (pokud okamžitě nezačnu posilovat svaly pánevního dna, budu po porodu nadosmrti inkontinentní) a usmívám se nad debatami o barvě stolice, hlasitosti říhání a počtu prdíků u okolních dítek (pravda, často je znevažuji). A za tenhle můj “normální” a “obyčejný” postoj jsem těžce urážena právě oněmi “biomatkamy” (už teď škodím svému dítěti, ničím mu zdraví a budoucí potenciál) a napomínána starší generací (abys pak nelitovala, žes něco zanedbala!).
  Myslím, že autorka tu hlavně naráží na to, že mnohé ženy, potažmo matky, dnes neumí spoléhat samy na sebe a v nejistotě a obavách hledají pomoc, kde se dá. A nepřemýšlí. Je totiž jednodušší a bezpečnější myšlenku přejmout, než s ní pracovat. Ve spoustě věcí má pravdu, mnohé přehání.
  A ostatní přispěvatelé, kteří křičí argumenty proti autorce a haní ji… Říká se, že na každém šprochu, pravdy trochu a potrefená husa kejhá nejvíc. Že by se vás to týkalo osobně?
  Všechno se mění. Doba, medicína, technologie, lidská inteligence. Já se momentálně modlím za jedinou věc – abych nezblbla, vždycky se dokázala na věci podívat s alespoň špetkou selského rozumu a tenhle rozum dokázala předat potomkovi. Namísto herní konzole a bioplínek…
  P. S. Znám i dost normálních bio a nebio matek, takže je svět ještě celkem v pořádku 😉

 46. Řekla bych,ze ma pani docela pravdu.v dnesni dobe prilivu migrantu buhvi odkud je naprosto stupidita nedavat deti ockovat.pripominky typu nemoc uz se nevyskytuje? Proc asi,je ockovanim potlacena.neni to tak ale ve vsech zemich.mym detem je 16 a 15.manzel pracoval mimo domov jezdil jen na vikendy.musela sem zvladat vse sama.no obcas mi pomohli mi skolou povinni sourozenci nebo pracujici rodice.takze velmi pomalu.zapnout nejaky sterilizator,na to bych nemela ani cas.decka pili kravske mleko,jedli co sem uvarila.valelise porad nekde na zemi.ocucavali co je napadlo.neresila jsem zadnou rymu ani kaslik doktorem.decka sou zdrave.holka mela antibiotika kvuli vrozene vade ledvin.mladej nikdy. Jo a nejake bio?kde u nas?mezi dalnici z jedne strany statovkou z druhe a napriklad chemickou z treti? Vysmech. A krasny velky biokvetak z ceho by byl tak krasny.

 47. Ja na toto nemam slov. Radsej som to nedocitala ani dokonca. Neviem co je to za cloveka…asi zavidi ze v tejto dobe je tolko moznosti. Preco potom zit v stredoveku??? Pokial si maminka chce kupit 11 dudlov, tak preco nie. Myslim ze je to kazdeho vec. Tak isto biopotraviny…preco mam pchat do dietata zeleninu ktora obsahuje zvysene mnozstvo dusicnanov? Ak je moznost si kupit bio? To je kazdeho vec, nemyslite? A ak sa niekto ohana tym ze jej dieta bolo aj tak zdrave a nic mu nebolo… Ved to je v poriadku. Ako som uz povedala, kazda matka ma pravo rozhodnut sa sama a ak niekto ma len kritiku na druhych, mal by sa zamysliet sam nad sebou. Podla mna je to cista zavist.

 48. Vůbec nevím co tím chtěl básník říct!!! Myslím, že o zdravém životním stylu a třeba ochraně přírody toho paní moc neví. Kříčí páté přes deváté a příjde mi docela mimo!! Pokud hodnotí jinou praštěnou maminku a označuje ji za “BIO” matku tak to jedině. Jinak nechápu o čem mluví!!

 49. Tato ,, úžasná” maminka s úžasným odkazem dnešním maminkám by si mohla alespoň trošku hlídat svůj slovník vybraných slov.

 50. ano ano souhlasím dnešní matky si všechny problémy dělají sami. šla jsem dnes kolem bečícího dítěte (max 4 roky) a matka povídá pojď jede nám autobus a děcko stálo a bečelo a pak povídá koukej jak se na tebe všichni dívají. kdyby mu dala jednu na prdel tak by udělala líp než tam s ním diskutovala.my vyrostli na dědině pochcaný tepláky a nikomu to nevadilo.

  1. No jo, jedna přes prdel, to bývá často jediný argument neschopného rodiče. Dlužno říci, že poměrně ubohý argument. Co myslíte, že by tou jednou na prdel vyřešilo konkrétně v tomto případě?
   A myslíte, že všechny problémy s dětmi se vyřeší tím, že se jim dá na prdel nebo váš příspěvek mám chápat tak, že co nevyřeší facka, vyřeší pochcané tepláky? A do jakého věku se tyto výchovné metody podle vás dají používat?

 51. Velice vtipný článek a ještě vtipnější komentáře 😀
  Ano autorka drobet přehání nazvala bych článek spíš moderní maminky (než bio) pač znám BIO matky – jsme z vesnice a holky krmí děti jídlem ze zahrádky (bohužel nevím jak to dělají v zimě – asi dost zásob) a když dítě jí písek či žížaly tak to neřeší.
  Očkování je velký problém sama doktorka mi řekla, že dřív se děti do roka neočkovali. Dnes je to velký otazník???

  Největším problémem dnešní doby jsou totiž BOHUŽEL média!!!!!!!! A to právě všechny maminky řeší – minimálně jednou týdně najdete v televizi dítě trpící závažnou chorobou a každá máma se určitě na chvíli nad tím pozastaví (to je hrůza, co kdyby to moje dítě….)

  ČTĚTĚ V DĚTECH A NE V MEDIÍCH což bych řekla že je trošku hlavní myšlenka článku bohužel malinko krkolomně řečená

 52. O eko-bio-rustikálních matkám, zvlášť samo-domo rodičkách a zapřisáhlých odmítačích očkování si myslím své, ale můj názor na tento článek je, bez urážky, že jej musel psát asi absolvent dlaždického gymnázia jako svou semestrální práci. Čekal jsem článek, který se pomocí pádných argumentů, lehkého humoru nebo ironie dotkne biomatek, ale toto je jen rádoby humorně psána agresivní agitka, která se může líbit opravnu jen duševně slabším jedincům. Navíc jistá agresivita je vidět i v komentářích, kde když se někdo neztotožňuje s článkem, je ihned označen za potrefenou husu a biomatku.

 53. Co vám je do biomatek? Starejte se o sebe a místo zdlouhavého psaní a vysedávání na sociálních sítích jděte radši za svým synem. A nechte každou mámu, ať jedná podle sebe. Děkuji

 54. Mám dcery 15 a 1…. A díky biomatkám jsem upadla v depresi. … toto je nej skvělejší příspěvek ( článek ) čo jsem četla A vrátil mi úsměv.

 55. Dobrý den krásně jste to napsala,ale znám i vyjímky.Je pravda dnešní maminky radši sedí na netu a zjištují co je zdravé a nezdravé ,místo toho by se mohli věnovat dětem..Slovo BIo na to mám svůj názor.Jak něco může být bylo ,když to roste na poli ,které 20 let práškovali a kde sprchl černobyl a jiné sračky. Hledají BIo a odpad netřídí…Myslím,že by se tady dalo o tom polemizovat hodně ..Prostě chtějí být in,ale za jakou cenu 🙁

 56. Opravdu mě mrzí, že jsem plýtvala svým časem a přečetla jsem celý článek sprosté anonymní autorky. Ano, jsou takové matky, ale kolik jich je..Článek se tváří jakoby vypovídal o celé generaci. Myslím, že každá matka má jednou první dítě a na vše si musí přijít asi až časem sama, ale to ještě není důvod vypisovat takový sprostý urážlivý článek a ještě ho spojovat se slovem biomatka – autorka zřejmě nechápe význam tohoto slova

  1. Mohl bych vědět co bylo v tomto článku sprosté , mě teda nepřišel ani sprostý a ani urážlivý .Urážlivý může být snad pouze pro ty kterých se to týká a nebo pro ty kteří nedokážou tolerovat názor jiných lidí , je pravda že já když slyším slovo BIO tak se mi ježí chlupy snad i na zádech. Drak

 57. No ty kráso, ty jsi to teda těm Bio matkám natřela, tleskám.. příště, než si půjdeš vylít srdce na tebou neopěvovaný internet, tak si na něm dohledej význam pojmů, které chces do svého velkolepého díla zahrnout. Když pominu styl psaní, tak jelikož jsi ve většině Tvých příkladů použila úplný opak biomatky, ztrácí tvá výpověď smysl. No ještě jsem neviděla biomatku s 11 dudlíky a lahvičkami, tím spíš biomatky vaří doma, sice z bio potravin, ale doma.. a to,.že nenacpou dítěti v 6 měsicích Brumika a Bobika, protože si na rozdíl od tebe kromě internetu umí přečíst i etiketu těhle dobrot, neni si myslím, mic špatného .. já nejsem jedna z nich, mám rada pravidlo všeho s mírou.. ale kojim, vařim a peču malý doma a .,,jés” často použiju internet, právě proto, abych nedopadla jako ty 😊

 58. No tak nebýt konkrétně očkováni, tak miminko paní by se třeba do 14 roku ani nedožilo ( jde snad o největší objev medicíny 21.století ) nechci vypisovat epidemie po celém světě nebo v Evropě za posledních 400let, nebýt očkováni tak populace lidstva by možná nedocílila jedné miliardy ani k 22.století.
  Dříve se z 3-6 narozených dětí nedožilo předškolního věku ani 60-70%…
  Monitor dechu je sice věc názoru, ale určitě zachránil více životů a nikdo na něj ještě nepošel…
  Docela bych ji chtěl vidět, kdyby toho svého synka pochovola po několika měsících, jelikož u dětí v brzkém věku muže dojít ke zvracení ve spánku, arytmii srdce a dalších nespočet dědičných syndromů…
  Jinak pravděpodobnost je prý 1 umrtí na 9000 miminek… Což je docela velké číslo na to, že jen v ČR se jich ročně rodí několika násobné číslo.
  Až paní začne srovnávat potraviny z minulého století a dnešní jabka a potraviny co snad odvolají jadernému výbuchu, tak ať se po zajímá o to, čímž je to polejváno než se to do krámu dostane.
  Když je tak akční tak si je může klidně trhat ze stromu a zeleninu pěstovat doma ( 70% narozených alergiků v 21.století je díky těmto GMO potravinám v USA ještě víc, jelikož technologii mají delší dobu
  ( jsem jeden z těch alergiků také ) …
  jinak podstata článku o ničem a obsah dost slabý…

 59. Dnešní matky jsou především z velké části fňukny, které celý den po fb sdílí jak je žena dokonalá a neskutečně s dítětem trpí .. jak na nic nemá čas a podobné sračkoidní články. To, že všichni vidí, že je na fb celý den už jim jaksi nedochází . Proto potřebují ty vymoženosti , aby se dítě, pokud možno.. samo zabavilo. Pak fňukají že ve 2 letech jim třeba ještě téměř nemluví, bojí se okolí. Aby ne, když zná tak možná zaplou tv a před obličejem jede nějaký ipad nebo tablet , místo aby si s nimi hráli a četli jim . Další část pak nadílí jaké že je utrpení porod , to musí tak 3 x do měsíce.. i s udáním kolik jednotek bolesti že vydrží člověk a o kolik více žena při porodu 😀 6e to tedy znamená že člověk buď vydrží víc nebo ženy nejsou lidé už jim taky nedochází.. že dřív se rodilo za daleko horších podmínek a nikdo to nepotřeboval neustále omýlat taky ne. Nejlepší pak je, že to sdílí ženy po císaři… Ale pro ty už taky běží článek.. jak jsou ještě lepší než klasické rodičky, protože musí vytrpět pooperační bolesti , ketré klasická rodička nemá.. chuděrky.. jo a hlavně….jizvu.. s tou ají chodit a hrdě ji ukazovat jako důkaz utrpení. Jsem rád za ty normální ženské, se zdravým rozumem , normálním přístupem k životu . My víme že tyhle věci nejsou procházka růžovým sadem ale prosím.. nebuďte rozmazlené fifleny, buďte ty statečné ženy které přeci vydrží vše .. nebo lépe.. buďte prosím normální..

  1. Á, zase jeden odborník na porody, co? Takhle nejvíc řvou pánové, kterým nějaká ta manželka šlápla na kuří očénko.
   Možná by to chtělo začít od sebe, a zamést si před vlastním prahem.
   Pánové, buďte zase MUŽI, ne trapní tajtrlíci, pak budete mít doma ŽENY. :-))

 60. To, že je dnešní doba poťapaná a velmi mnoho lidí s ní je vidět na každém kroku. Lidé na ulici, v restauraci, v metru, kdekoliv jinde se na vás nepodívají, nepozdraví, neusmějí, protože všichni čumí do mobilu jak postižení. Mají aplikace pomalu i na to jak se vykálet, jak se najíst a kudy trefit domů. Bez PC a mobilu, event.zaručených postupů a doporučení nemohou pomalu existovat. Auto bez alespoň 5 asistentů už leckterý mladý řidič nedokáže řídit. Prostě lidi degenerují, blbnou, stávají se ovladatelnými , manipilovatelnými, línými a neschopnými.
  To, že dnešní mladé dámy jsou jestě ve třiceti na miminka “příliš mladé” nebo si “olítaná dakota” usmyslí, že bude mít bejby ve 42 letech je rovněž zvrácenost. Pak se rodí děti postižené, alergické, nemocné, nedovyvinutí, apod. Matky, protože jsou staré, jsou úzkostlivé, přemoudřelé, líné a úchylně zaměřené na status “matka odbornice”. Současně je dítě modlou a vytváří se “kult dítěte. Místo aby se učilo respektu, povinnostem, kázni, tak se rozmazluje. Pak 3 letý špunt řve v sámočce že něco chce, matku kope do holeně a ta mu s idiotským úsměvem vysvětluje, že dnes mu to nekoupí, místo toho aby parchanta chytla za ucho a jednu mu vyťala.
  A dalších a dalších podobných postupů a přístupů lze vidět a slyšet dnes a denně desítky.
  Prostě generace idiotů, jak to předpovídal Albert Einstein …. 🙁

 61. No… autorka této slátaniny je zjevně konsternovaná z toho, že některé ženy jsou i zodpovědné, a zajímají se o to,
  v čem a jak budou jejich děti vyrůstat, a protože toho sama zjevně není schopna, tak se jim alespoň vysmívá.
  Mají ty matky opravdu vymyté mozky – ony si dovolují číst, dovolují si rozhodovat o tom, co je a co není pro jejich děti dobré. Ony, považte, dokonce třebas nechtějí, aby jejich dítě mělo trvalé následky způsobené očkováním.
  To jsou ale fakt slepice. Kdyby se na to vykašlaly, šly hezky se stádem, seděly na zadku před lékařskou autoritou, která jim zavčasu řekne a musí a nemusí, měly by jistě na své děti více času.
  Ale to jen tak na okraj, když už je tam to očkování zmíněno.
  Jinak k autorce téhle přisprostlé slátaniny – když pominu formu tohoto žvástu (autorka by asi měla vrátit školné, z toho pravopisu by jeden blil) – opravdu si nejsem jistá, jestli tohle spáchala žena. Spíš to vidím na frustrovaného bývalého manžela některé takové aktivnější matky.
  Každopádně ať už autor nebo autorka, zaslouží spíš politování. Tolik zloby a frustrace, to se musí nezbytně projevit na zdravotním stavu. Co takhle žlučníček, hmmmm?? :-))

 62. Tak já měla dceru v roce 2005 a byla jsem blbá mladá mamina.Nebýt mamky,která stála pevně na nohou tak my hráblo taky.Dcera byla nedonošená ,umělá strava a pod dohledem senzoru dechu.Syn se my narodil 2015.Senzor jsem neměla.Dítě vychovávám v bytě ,který se od jeho narození rekonstruuje a je zdravý ,chytrý,nemusím ho bavit hračkami,ale on si hraje s čím ho napadne(ostré věci jsou mimo dosah)Užívám si mateřskou a dceřinu pubertu:) NO PROSTĚ SUPER.Katka

 63. Precetla jsem ctvrtku. Cas v haji. To napsala dobra netolerantni 3,14ča. A to sprosta nebyvam. Vsechny do jednoho pytle a jen ona delala vse spravne a ma dokonale dite. Amen 😀

 64. Pripada mi ze ta maminka je plna zlosti.
  Zeny po 30 co maji deti urcite jsou vzdelane a pracovaly dlouho, takze si to mohou dovolit.
  Je treba byt otevreny a ne slapat druhym na hlavu abyste se citila lepe. Zijte si svuj zivot a nechte zit. Na zdravi!

 65. Myslim ze kdyby vam to prvni miminko po ockovani zdementnělo, budete mluvit jinak, mozna i sprostě by jste se odnaucila mluvit. Jinak teda hrozne moc zajimavy, fakt ze jo 😀

 66. Myslím, že pokud chce někdo něco psát veřejně, měl by si aspoň zjistit o čem (o kom) píše. 😀 Tohle je jen k smíchu. Plete si dvě skupiny, které si navíc dost protiřeší. “Biomatka” – jak ji nazývá. By v životě nepoužívala dudlíky, lahve, nebo vibrační křesílko. Většinou ani nepoužívají postýlku nebo kočárek. Doporučuji si pro příště ty internety (aspoň ty internety) přeci jen pročíst, než vypustím nějakou blbost do světa 😉

 67. Bio matka si určitě vibrační křesílko nekoupí, evidetně paní neví o čem je řeč, ale ok 😀

 68. Jazykem autorky – takovou sr*čku jsem dlouho nečetla! Velmi přehnané a paušalizující. Prospělo by jí starat se o své a mj poslouchat cizí hovory je neslušné…. Extrémny na obě strany jsou špatně a jestli jsem kvůli kvalitnější zelenině a ovoci bez zbytečného přidávání cukru pro dítě “šílená biomatka” tak ať. klidně si to vytetuju hrdě na pr*l! 😉

 69. Paní reaguje na mladé maminky, které to kolikrát přehánějí. Dcera mojí kamarádky má čtyřměsíční miminko a dostala vynadáno od těchto biomatek, když přijela s kočárem místo aby donesla dítě v šátku. Argumentace zkušeností její tety rehabilitační lákařky, že takhle malé dítě by mělo mít záda určitě větší část dne v rovině, nepochodily. Když se ptala, kde v cukrárně může dítě nakojit a bylo jí sděleno, že všude atd atd. Přijela domů akorát ve stresu a myslím, že se s těmito matkami již kamarádit nebude….

 70. Kazda matka sedi v dnesni dobe na fb vse resi na fb radeji kupujou prikrmy misto aby nesmysly resili ve skupinkach a radeji sli uvarit a ne kupovat polotovary nebo udelat domaci presnidavku mam tri deti a prvni pred 14lety coz jeste ani pc jsem nemela nekupovala jsem to uvarila venovala se dcerce ted misto jit k dr tak se resi na fb atd…

 71. Tak paní mi přijde mírně řečeno trochu víc mimo mísu. To co popsala mi sedí mnohem více na takzvané moderní fejsbuk matky, které kupuji vše nejmodernější, designové, aby si mohly pořídit instafrendly fotku a pohonit si ego. Jestli tou bio matkou myslí paní všechny maminky, co se snaží vychovávat děti tím způsobem, že místo kočárku dítě nosí, jedenáct lahví nekupují, protože kojí co nejdéle to jde, používá látkové plenky, nechává dítě běhat bosky, snaží se v obchodě nekupovat věci s jedama dnešní doby, tak myslím, že si plete pojmy s dojmy. A asi tady těm maminkám závidí, že ona tak dítě nevychovavala. Osobně mě tady ten zcestný vyblitek celkem pobavil.

 72. Celý článek mi přijde jako strašně úzce pojatý a navíc naprosto netaktní a hrozně napsaný. Maminka vůbec neřeší, že jsou typy lidí, které se o to bio zajímat musí. Mám kluky oba atopiky a po normálních plenkách měli strašné osypky a alergie. Stejné i s jídlem. Podle mě má prostě strašně zaujatý názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>