home Zdraví Prdy Vašeho partnera Vám skutečně mohou pomoci žít déle, říká studie

Prdy Vašeho partnera Vám skutečně mohou pomoci žít déle, říká studie

Fontána mládí je již dlouho popisována jako něco mytických rozměrů. Ale spíše než se snažit získat elixír věčného života, proč se nesoustředit na faktory, které mohou přispět k dlouhověkosti?

Kromě zřejmých faktorů cvičení a vyvážené stravy s velkým množstvím vitamínů existuje široká škála dalších tipů a triků, které by mohly být velmi prospěšné pro vaše zdraví.

Věci, jako je konzumace více zdravých tuků a probiotik, nejsou obvykle uznávány, ale jsou zásadní pro zdraví a dlouhověkost.

Nicméně nedávná studie ukázala, že vůně prdů Vám může skutečně pomoci žít déle.

Sirovodík je důvodem, proč prdy páchnou po zkažených vejcích. A právě u tohoto zápachu po zkažených vejcí bylo prokázáno, že má v malých dávkách positivní vliv na naše zdraví.

Výzkumníci z University of Exeter zjistili, že tento mikrobiální vedlejší produkt může skutečně snížit riziko vzniku rakoviny, infarktu, mrtvice, artritida a demence!

Biomedicínský vědec a konzultant AJ Troiano, řekl: „Abyste pochopili vědu o průchodu plynů, musíte pochopit vlastní rozsah mikrobů, které se nacházejí v lidském těle.“

Nejsou to mikroby, které mají ochranné vlastnosti, ale vedlejší produkty, které produkují během běžných metabolických procesů.“

Zatímco sirovodík je ve velkých dávkách toxický, v malých množstvích může pomoci chránit buňky a také bojovat proti nemocem.

Když jsou tyto buňky ve stresu nebo jsou unavené onemocněním, pokoušejí se čerpat enzymy, aby vytvořily svoji vlastní malou zásobu sirovodíku.

Přitom pomáhá buňkám zachovat mitochondrie, která pak zvyšuje produkci energie v buňkách cév a také pomáhá regulovat zánět.

Dále bylo zjištěno, že manželské páry se srdečními problémy mají lepší míru přežití. To znamená, že pokud vy nebo váš manžel máte problémy se srdcem, mohou to být právě prdy, které vás oba udržují naživu!

Související 


Zdroj: Smelling Your Partner’s Farts Actually Has Many Health Benefits, According To Research

NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>