home Zdraví Používáte svůj mobilní telefon neustále? Měli byste vědět toto…

Používáte svůj mobilní telefon neustále? Měli byste vědět toto…

Pokud byl mobil před 20 lety považován za luxus přístupný jen pro bohaté lidi, v současnosti se stal naší každodenní potřebou. Realita je bohužel taková, že smartphony nemají jen bohatí podnikatelé, ale i školáci, kteří ještě neovládají ani násobilku.

O škodlivých účincích telefonů na náš organismus se mluvilo již od vzniku prvních bezdrátových mobilů. současné varování však začínají nabírat na obrátkách. Je to ale skutečně takové význam? Přečtěte si následující článek a dozvíte se o tom více!

Škodlivým účinkem mobilního telefonu se věnuje i několik studií. Národní onkologický ústav ve Spojených státech amerických identifikoval tři hlavní důvody, které při kterých byste měli zbystřit pozornost.

1. Každé fungující a aktivní zařízení ze sebe vydává radiofrekvenční záření, které má škodlivý vliv na jakýkoliv živý organismus.
2. Počet uživatelů neustále narůstá, tím pádem se zvyšuje již tak narůstající elektromagnetické záření, které ovlivňuje každého z nás.
3. Dostupnost komunikace přes mobilní telefon se zvyšuje, v důsledku čehož počet a trvání hovorů neustále narůstá.

Zlepšování smartphonů motivuje lidi, aby je používali co nejčastěji, případně aby si koupili nový, lepší a tím pádem na svůj organismus nevědomky vytvářejí ještě větší zatížení. Navzdory všem těmto informacím, většina vědců považuje tvrzení o tom, že časté používání mobilního telefonu vede k rakovině, za mylné.

Během rozhovoru, když je zařízení přitisknuté k uchu, působí záření tak, že tkáně blízko telefonu se ohřívají. Neexistuje však přímý důkaz mezi tímto nárůstem teploty a rakovinou. A pokud osoba používá bluetooth nebo komunikuje přes hlasitý odposlech, záření na ni nemá téměř žádný vliv. Existují však i jiné faktory, které nemluví ve prospěch našich mobilních telefonů …

1. Mikróby

Neexistují lidé, kteří si před ale i po každém používání telefonu umyjí ruce. Z tohoto důvodu se telefony stávají zdrojem mnoha mikrobů či dokonce Escherichia coli. Nic tedy nezkazíte, pokud budete dodržovat pravidelnou hygienu nejen rukou, ale i telefonu prostřednictvím čisté hadříku nebo kapesníky.

2. Nehody

Podle statistik, jen na silnicích zemře v USA v důsledku nepozornosti každý den 10 lidí a více než 1000 utrpí vážné zranění. ESeMeSkování a telefonování jsou hlavními příčinami těchto nepříjemností. Situace není o nic lepší ani v jiných zemích. Díváním se do telefonu řidiči ztrácejí koncentraci za volantem, což následně vede ke katastrofálním následkům.

3. Unava očí

Každý aktivní uživatel mobilního telefonu po jistém čase ucítí na očích zátěž. Co však říci o dětech a dospívajících teenagerů, kteří jsou schopni obětovat svůj spánek, jen aby se mohli co nejdéle dívat na obrazovku svých smartphonů?

Dívání se do jasného světla nevědomě zapojuje do činnosti mnohem více očních svalů jak to je při běžném dívání se. Z tohoto důvodu se začnou oči unavovat a bolet.

Kromě toho, mobilní telefony mimořádně špatné ovlivňují kvalitu našeho spánku, což vede k mnoha jiným zdravotním problémem. Hloupým zlozvykem je také nabíjení mobilního telefonu hned vedle postele, tím se jen zhoršuje výsledný efekt záření na náš organismus.

Jsou telefony skutečně takové nebezpečné? Každý si na tuto otázku umí odpovědět sám. No zatímco se diskutuje o možném škodlivém účinku elektromagnetického záření na lidské tělo, skutečné nebezpečí se skrývá v přenosných zařízeních. Mobilní telefony by proto měli používat rozumně, bez toho, abychom se stali jejich
rukojmími.

Související 


Zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>