home Domácí léčba, Zdraví Po přečtení tohoto už nikdy slupku z cibule nevyhodíte

Po přečtení tohoto už nikdy slupku z cibule nevyhodíte

Cibule. Dej mi cibuli, cibuli mi dej. Legendární a nenahraditelná položka v každé domácnosti.

Potřebujete udělat základ pro omáčku a do vývaru? Je zde cibule! Vyjmeme ji a začneme loupat. Poté co odhodíme slupku si však musíme uvědomit, že vyhazujeme poklad. V následujícím článku se budeme věnovat tomu, jak slupku můžeme využít na různé způsoby.

Posiluje imunitní systém

Zatočíme s nepříjemnými nemocemi. Při těchto nevšedních a chladných dnech se umíme ochránit. Stačí když si pár lžiček vývaru z cibulových slupek budeme přidávat do zázvorových nebo bylinkových čajů. Posílíme si tak obranyschopnost našeho organismu.

Pokud se chceme zbavit nepříjemné rýmy, pomůže nám cibulová slupka. Zalijte si proto vroucí vodou alespoň 5 lžící drcené cibulové slupky. Poté co ji zalijeme ji můžeme inhalovat. Jednoduše se přikryjte ručníkem po dobu 3-4 minut a inhalujte.

Unavené nohy? Křečové žíly? Žádný problém, přichází slupka!
Smíchejte 3-4 drcené cibulové slupky s 3 lžícemi olivového oleje promíchejte a nechte 10 dní odstát. Získejte vynikající směs pro masáže nohou. Zkuste to! Vmasírujte ji do problematických a unavených částí.

Proti onemocnění kůže

Slupku když rozdrtíte s vazelínou lékařskou v poměru 2: 3 a potřete nimi místa které mate napadené plísní, podrážděnou nebo drobné ranky, ale i bradavice, se vyléčí. Aplikujte 2x denně.

Proti zánětu dutiny

Cibulová slupka působí antibakteriálně a zároveň konejšivě na nepříjemné otoky. Je to skvělý doplněk k léčbě zánětů. Uvařte ji ve vařící vodě a tímto vývarem si pak několikrát denně ústa vyplachujte.

Proti onemocnění ledvin a močového měchýře

Další pomůcka na toto onemocnění je cibulová slupka a její vývar. Připravte si vařící vodu. Zalijte 3 čajové lžičky cibulových slupek. Vařte 30 minut a udělejte si tak účinný léčivý roztok.

1 polévková lžíce 3x denně

Nachlazení a chřipka

Skutečný silný lék získáme tak, že si vezmeme malou cibuli i se slupkou ji nakrájíme na plátky a pak jimi zalijeme vroucí vodou a přidáme plátky zázvoru. Nechte louhovat pak přidejte sůl a přecedíme. Vypijte to jako teplý čaj.

Věděli jste, že cibule velmi důsledně pomáhá při vykašlávání a pročišťuje dýchací cesty, mimo jiné i poskytuje úlevu od bolestivého kašle?

Podle některých je to lepší než mnohé pilulky v lékárnách. Stejně užitečně jsou i obklady z cibulových slupek. Stačí když naplníte sklenici vroucí vodou a necháte v něm slupky louhovat asi 15 minut. Vyjmeme. Přiložíme gázu a jemně položíme na hrudník.

Obklad je výborným doplňkem léčby akutních zánětů. Aplikujte 3x denně po dobu 30 minut. Je to skvělá prevence proti bronchitidě. Může za to vysoký obsah éterických olejů. Vysoký obsah kyseliny jantarové, citrónové a jablečné.

Chcete krásné a zdravé vlasy? Slupka od cibule! Tajemství na přirozený lesk vlasů bylo odhaleno!

Vše, co jsme o slupce psali je pravda. V letech kolem 19. století byla velmi oblíbená v Evropě. Je to nejbezpečnější alternativní forma chemických barev na vlasy.

Toto barvení Vám i prospívá. Pestrá paleta barev počínaje od tmavších odstínů přes světlejší a červené. Je třeba, ale dodat, že výsledná barva velmi závisí na louhování a slupce z cibule.

Jde o přírodní 100% barvivo, které nenajdete v žádném kosmetickém přípravku. Možná se dozvíte, že i vaše babička ho používala.


Zdroj: After Reading This You’ll Never Throw Onion Skin Away Ever Again!

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

>