home Zdraví Bolest zubů může indikovat závažnější zdravotní problém

Bolest zubů může indikovat závažnější zdravotní problém

Bolest zubů může poukázat na problém, který je spojen s vnitřními orgány. Mnoho odborníků se shoduje, že bolest řezáků indikuje zdravotní problémy ledvin a močového měchýře.

To však není všechno. Máme pro vás informace, které vám pomohou odhalit zdravotní problémy, když vás bolí zuby.

Zuby vám odhalí zdravotní problémy

Špičáky indikují normální stav jater a žluči. Premolár (čtvrtý a pátý) upozorní na problémy s plícemi a tlustého střeva. Stoličky (šestá a sedmá) jsou propojeny se žlučníkem, slezinou a slinivkou. Zuby moudrosti vám dají vědět, když je něco v nepořádku se srdcem a tenkým střevem.

Ne vždy musí zuby indikovat vážné zdravotní problémy. Někdy se stává, že si pacienti stěžují na bolest zubů, i když je zub odstraněn. Tento problém je znám, jako fantomové bolesti. Stává se to v případě, že orgány vyšlou signál do zubů. Díky těmto signálům můžete včas indikovat případné zdravotní potíže, i když se nemusí jednat o nic vážného. Prevence je to, ale dobrá.

Nezdravé zuby mohou často spustit bolest hlavy. Existuje velká vazba mezi zuby a orgány v těle. Níže přikládáme nejčastější příznaky a bolesti zubů, které jsou spojené s jednotlivými nemoci.

  • První a druhý řezák oznamuje chronické infekce horních močových cest, zánět močového měchýře a zánět středního ucha.

  • První řezák může být také ukazatelem angíny a onemocnění kloubů. V případě výskytu zánětu žlučníku nebo hepatitidy se projeví konstantní tupá bolest.

  • Bolest čtvrté nebo páté stoličky může být ukazatelem chronické pneumonie, alergické reakce nebo kolitidy.

  • Pokud cítíte bolest v horních a dolních stoličkách (čtyrky), pravděpodobně máte problém s klouby, rameny, artritidou nebo trpíte na onemocnění střev.

  • Bolest v horní šestce a sedmičce se projeví při výskytu gastritidy, vředu, pankreatitidy, anémie a vředu na dvanáctníku.

  • Horní šestky jsou také propojeny se zánětem nosních dutin, angíny a nádorů štítné žlázy, zánětu vaječníku či sleziny.

 • Na dolních sedmičkách se projevuje nemoc žil, plic (bronchitida, astma, zánět) a přítomnost polypů v tlustém střevě.

 • Pokud často cítíte bolest na třetí stoličce, může to být spojeno s onemocněním srdce a vrozenými vadami. Kromě toho se projevují žaludeční vředy a problémy s dutinami.


Zdroj: EVERY TOOTH IS ASSOCIATED WITH AN ORGAN – HOW A TOOTHACHE CAN POINT TO A PROBLEM WITH AN ORGAN

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *